Hulusi Belgü: AVM sayısı 2015'te 355'e yükselecek!


 Hulusi Belgü: AVM sayısı 2015'te 355'e yükselecek!

Perakente’den Eylem Türk’ün haberine göre, Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, Türkiye genelinde toplam aktif AVM sayısının 338 olduğunu söyleyerek, “2015 için bu sayının ortalama 355'e yükseleceğini tahmin ediyoruz” dedi.
Perakente’den Eylem Türk’ün haberine göre, Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, Türkiye genelinde toplam aktif AVM sayısının 338 olduğunu söyleyerek, “2015 için bu sayının ortalama 355'e yükseleceğini tahmin ediyoruz” dedi. Bu yıl toplam kiralanabilir alan büyüklüğünün 9.8 milyon metrekareye ulaştığını kaydeden Belgü, “Cirosal olarak büyümeye baktığımızda da yıl sonu tahminlerinin 75 milyar TL olarak görüyoruz. Bu rakam geçtiğimiz yıl 60 milyar TL olarak gerçekleşmişti” diye konuştu. Belgü, şu bilgileri verdi: “2015 yılında perakende sektöründe cirolarda artışın devam edeceği görüşündeyiz. Sektör her geçen gün daha büyüyor. Yatırım tarafından baktığımızda ise, yabancı yatırımcı ilgisi devam etmekle birlikte bu ilginin iş geliştirmeden daha çok halen açık alışveriş merkezlerinin satın almasına dönük olacağı inancındayız. 2015 ve sonrasında alışveriş merkezlerinde yeniden yapılanma mimari güncellemeleri de görmeye başlayacağız. 7-8 yılı aşkın projelerde güncel ihtiyaçlara dönük revizyonlar da başladı.


ODE Pusula Dergisi Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projelerHulusi Belgü AVM sayısı 2015te 355e yükselecek , Hulusi Belgü kimdir , türkiyedeki avm sayısı , Türkiyede avm sayısı artıyor mu ,