Kuveytli yatırımcılar Haliç'ten arsa bakıyor!


 Kuveytli yatırımcılar Haliç'ten arsa bakıyor!

Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!

Camialtı ve Taşkızak Tersanelerinin boşaltılıp bu alanda AVM, yat limanı ve otel gibi projelerin geliştirileceğinin duyulmasıyla hayli hareketli bir dönemden geçen Haliç, yabancı yatırımcının dikkati çeken bölgeler arasında yerini alıyor.Mütekabiliyet yasasıyla Türkiye'ye akın eden yabancı yatırımcılar özellikle yeni yeni değerlenmeye başlayan bölgelere yoğunlaşıyor. Bu kapsamda Camialtı ve Taşkızak Tersanelerinin boşaltılıp bu alanda AVM, yat limanı ve otel gibi projelerin geliştirileceğinin duyulmasıyla hayli hareketli bir dönemden geçen Haliç, yabancı yatırımcının dikkati çeken bölgeler arasında yerini alıyor. 


Emlak fiyatlarının hızla artmaya devam ettiği bölge, özellikle Kuveytli iş adamlarının ilgisini çekiyor. 

Bölgeye olan ilgiyle birlikte emlak fiyatlarının tırmanışa geçtiğini vurgulayan gayrimenkul danışmanları konutların yanı sıra arsa fiyatlarının da tavan yaptığını dile getiriyor. Özellikle deniz manzaralı, Haliç'e sıfır arsaların yoğun talep aldığını ifade eden danışmanlar, önemli konumlarda bulunan arsaların fiyatlarının milyon dolarlara ulaştığını söylüyor. Danışmanlar, Kuveytli yatırımcıların özellikle otel projeleri geliştirebilecekleri arsa arayışında olduklarını anlatıyor. 

Bölgedeki fiyat artışının son yıllara nazaran katlandığını söyleyen emlak danışmanı Sinan Atabey, yabancı yatırımcıların bölgeye yoğun ilgi göstennesiyle birlikte arsa fiyatlarının arttığını vurguladı. 

Atabey, "Özellikle Kuveytli yatırımcılar yoğun ilgi gösteriyor. Genelde zengin işadamları yatırım amaçlı arsa bakıyor" dedi. 


İstanbul Gazetesi

 Önerilen Bağlantılar : Yeni konut projelerikuveytli yatırımcılar , Kuveytli yatırımcılar arsa , Kuveytli yatırımcıların arsa fiyatlarına etkisi , haliç arsa fiyatları , Kuveytli yatırımcılar haliç arsa ,