Maya İnşaat Kartal Ikea projesinin ilk detayları!


Maya İnşaat Kartal Ikea projesinin ilk detayları!

İsveçli mobilya devi Ikea Bayrampaşa ve Ümraniye'deki mağazalarından sonra İstanbul'daki 3. mağazasını Anadolu yakası Kartal'da inşa edecek.Maya İnşaat imzası ile Yılsan Holding arazisi üzerinde hayata geçen Ikea Kartal'da hafriyat çalışmaları başladı. Projenin 2016 sonunda hizmete girmesi planlanıyor.


Konut ya da ofis kulesi olması planlanan Ikea Kartal 200 bin metrekarelik alan üzerinde yükseliyor. Konut ya da ofis kulesi mi olacağı ise henüz belirlenmedi.


Hafriyat çalışmaları başlayan Ikea Kartal projesinin detayları önümüzdeki günlerde belli olacak. D-100 Kuzey yan yolu üzerinde yer alan proje Kartal Adalet Sarayı'na ve Eğitim Araştırma Hastanesi'ne yakın konumlanıyor.


Maya İnşaat Kartal Ikea projesinin ilk detayları!


Ikea İstanbul mağazaları ne zaman mağaza açıldı? 

Ikea, İstanbul'daki ilk mağazasını Maya Holding bünyesindeki Mapa Mobilya ortaklığıyla 5 Mayıs 2005'te Ümraniye'de açmıştı. Ikea'nın İstanbul Avrupa yakasındaki 28 bin 800 metrekarelik Bayrampaşa mağazası ise 7 Kasım 2007'de açıldı. 
Maya İnşaat Kartal Ikea projesinin ilk detayları , Maya İnşaat Ikea Kartal ne zaman açılacak , Maya İnşaat Ikea Kartal projesi , Ikea Kartal projesi son durum , Maya İnşaat Ikea Kartal proje detayları , Ikea Kartal açılış ,