Kirazlı-Halkalı Metro Hattı ne durumda?


 Kirazlı-Halkalı Metro Hattı ne durumda?

1 milyar 185 milyon TL'ye mal olacak olan Kirazlı-Halkalı Metro Hattı'nda çalışmaları hızla sürüyor. Metro Hattı 2020 yılı içerisinde açılacak...Kirazlı Halkalı Metro Hattı ihalesini 2 milyar 414 milyon 401 bin 632 TL bedelle -Makyol İnş. – Astur İnş. – IC İçtaş İnş. – Kalyon İnşaat ortak girişimi kazanmıştı.İnşaatı Ağustos ayında başlayan Bağcılar Kirazlı-Küçükçekmece Halkalı Metro Hattı'nın çalışmaları hızla sürüyor.  


1 milyar 185 milyon TL'ye mal olacak olan Kirazlı-Halkalı Metro Hattı'nda yer alan istasyonların 6'sı tamamen yer altında, 2'si kısmen yer altında, 1'i ise viyadük üzerinde inşa edilecek. 

 

Malazgirt İstasyonu için konteynerların geldiği metro hattında Barbaros Durağı'ndaki altgeçitte de kazı çalışmaları başladı.


9,7 kilometre uzunluğunda olan metro hattında 10 durak yer alacak.  2020 yılı içerisinde açılması planlanan hat için Halkalı Merkez Hastane istasyonunda çevirmeler başladı. 

 

Kirazlı-Halkalı Metro Hattı durakları

-Kirazlı

-Barbaros

-Malazgirt

-Mimar Sinan

-Fatih

-Halkalı Merkez Hastane

-Hastane

-Toplu Konut

-Yarımburgaz

-Halkalı


 Kirazlı-Halkalı Metro Hattı durakları , Kirazlı-Halkalı Metro Hattı ne durumda , kirazlı halkalı metro hattı ne zaman açılacak , Kirazlı Halkalı metro hattı son durum 2017 ,

Hemen Teslim 4 proje