24 / 06 / 2024

İstanbul Banliyö Hattı'nın 2019'da açılacak!

İstanbul Banliyö Hattı'nın 2019'da açılacak!

İstanbul'un banliyö treninin açılışı yine ertelendi. 5 senedir açılması beklenen tren hattının açılışı 2018'den 2019 yılına kaydırıldı.


2018 yılının sonunda açılması planlanan İstanbul’un eski banliyö treninin açılışı 2019 yılına ertelendi.


Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, Dün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı açıklamada bu hattın yine ertelendiği ortaya çıktı. Bakan Cahit Turhan, “Pendik-Ayrılıkçeşme arası 24 kilometre, Kazlıçeşme-Halkalı arası 19 kilometre, çalışmalar devam ediyor. 2019 yılı başında bu kesimleri işletmeye açmayı hedefliyoruz” dedi.


Bakan Turhan, geçen eylül ayında yaptığı açıklamada, İstanbul Banliyö Hattı çalışmalarıyla ilgili, “Yıl sonunda bu projeyi İstanbulluların hizmetine sunacağız” demişti.


HATTIN DURUMUNU SORMUŞTUK


Sözcü gazetesi hattın durumunu 17 Ekim Çarşamba günü Ulaştırma Bakanlığı’na sorup ve sorulara yanıt alamamıştı.


İstanbul Banliyö Treni (B1) 2013 yılında son seferini yaptıktan sonra yenileme çalışmaları için durdu. İnşaatı yapan firmanın yaşadığı mali sıkıntılardan dolayı inşaat birkaç kez daha durdu. Halkalı-Sirkeci arası hatta oturan vatandaşlar 5 senedir ulaşım konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyor.Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projeler