GAZİRAY Banliyö Hattı'nın yüzde 80'i tamamlandı!


 GAZİRAY Banliyö Hattı'nın yüzde 80'i tamamlandı!

Gaziantep'in ulaşım sorunlarını çözebilmek için hayata geçirilen GAZİRAY Banliyö Projesi'nin tamamlanma oranı yüzde 80'e yaklaştı...Suriye'den aldığı dış göçün yanı sıra sanayi ve turizmdeki gelişmelere bağlı olarak Türkiye'nin birçok yerinden de göç alan Gaziantep, ulaşım alanındaki sıkıntılarını gidermek istiyor.


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; yapılan görüşmeler ve fizibilite raporları eşliğinde 2017 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının (TCDD) desteğiyle harekete geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 25 kilometre uzunluğa sahip GAZİRAY Banliyö Projesi'ni başlattı. O günden beri aralıksız devam eden çalışmalarda önemli gelişmeler yaşandı.


Projenin hayata geçirilmesiyle beraber GAZİRAY'da günlük 360 bin yolcunun taşınması hedefleniyor. Etap etap hayata geçirilecek projenin şu an için tamamlanma seviyesi yüzde 80'e ulaştı.


Projenin inşaat aşamasındaki çalışmalarından yerleşim yerlerinin etkilenmemesi için 5 kilometrelik alan yerin altından katedilecek. Projenin tam anlamıyla 2020 yılında bitirilmesi hedefleniyor.


1,5 saatlik yol 30 dakikaya düşecek


GAZİRAY'ın ikinci etabını ise Başpınar-GATEM-Oduncular Sitesi arasındaki bölüm oluşturuyor.Bu hat için de sinyalli ve elektrikli yeni demir yolu inşa ediliyor. Projenin bu etabı tamamlandığında halihazırda 1,5 saate ulaşılabilen Başpınar- GATEM- Oduncular Sitesi arasındaki seyahat süresi 30 dakikaya düşecek.


Önerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleriGAZİRAY Banliyö Hattı , GAZİRAY Banliyö Hattı son durum , GAZİRAY Banliyö Hattı ne zaman açılacak ,