Cunda Köprüsü bu yıl açılıyor!


Cunda Köprüsü bu yıl açılıyor!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Cunda Köprüsü'nün inşaatını inceledi. Uğur, “Sağlam zemini buluncaya kadar fore kazıkları çakmaya devam ettik. Köprümüzün kemerleri ortaya çıkıyor. Cunda köprümüz sayesinde denizimiz pırıl pırıl olacak” dedi.BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Cunda Adası’nı ana karaya bağlayacak olan dolgu yolun yerini alacak köprüde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Köprü inşaatında incelemelerde bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, inşaatı yapan firmanın yetkililerinden bilgi aldı. İnceleme gezisi sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Uğur, köprü inşaatının zeminin sağlam olmaması nedeniyle hedeflenen tarihten sonra hizmete gireceğini açıkladı. Köprüyü bu yıl içerisinde tamamlayacaklarını ifade eden Uğur, “Sağlam zemini buluncaya kadar fore kazıkları çakmaya devam ettik. Köprümüzün kemerleri ortaya çıkıyor. Cunda köprümüz sayesinde denizimiz pırıl pırıl olacak” dedi.


DÜNYA MARKASI OLACAK

Gazetecilerin ‘Ayvalıkla ilgili ne gibi planlarınız var?” şeklindeki sorunları yanıtlayan Başkan Uğur şöyle konuştu: “Hedefimiz Ayvalık’ı dünya markası yapmak. İnşallah buraya kruvazör limanını kurmak istiyoruz. Cunda köprüsünün sağ ve soluna yat limanları yapmayı planlıyoruz. Tuzla bölgesinde de bir yat limanı projemiz var. Çevresi temiz, havası temiz, denizi temiz, suyu akan, körfezi tertemiz olan bir Ayvalık’ı vaat ediyoruz Ayvalıklılara. Köprüyü de yaparken Ayvalıklılara sorduk nasıl istiyorsunuz diye. 12 bin Ayvalıktı oy kullandı. Hallen isteği doğrultusunda hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.


StarCunda Köprüsü bu yıl açılıyor , Cunda Köprüsü son durum , Cunda Köprüsü 2016 , Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ,

Hemen Teslim 4 proje