21 / 05 / 2024

Zonguldak Basın Sitesi TOKİ Konutları için başvurular 2 Eylül'de son!

Zonguldak Basın Sitesi TOKİ Konutları için başvurular 2 Eylül'de son!

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Zonguldak Gazeteciler Cemiyetinin Terakki Mahallesinde yapılmasını istedikleri TOKİ Basın Sitesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca olumlu karşılandığını bildirdi...


AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Zonguldak Gazeteciler Cemiyetinin Terakki Mahallesinde yapılmasını istedikleri  TOKİ  Basın Sitesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca olumlu karşılandığını bildirdi.


Çaturoğlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Zonguldak Gazeteciler Cemiyetinin TOKİ tarafından Basın Sitesi yapılması ile ilgili ön talep başvuru talepleri Zonguldak Valiliğinin 17.05.2016 tarihli yazısı ile TOKİ Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığına ulaştırılmıştı. TOKİ Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı ile İmar Planlama ve Kentsel Yenileme Dairesi Başkanlığının ortak yaptıkları çalışmalar sonucunda Zonguldak Merkez Terakki Mahallesi 702 ada 1 parsel ile 699 ada 1 parselde bulunan arsaya 92 adet 2+1, 18 adette 3+1 olmak üzere toplam 110 konut planlaması yapılmış ve tahmini satış fiyatları da oluşturularak talep toplanması için yazı Zonguldak Valiliğine gönderilmiştir. Müracaatta bulunacak basın mensuplarımız Ziraat Bankasının yetkili şubesi olan Soğuksu Şubesine B1 (2+1) tipi konutlar için 4.000.-TL, C1 (3+1) Tipi konutlar için 6.000.-TL başvuru bedellerini 02 Eylül 2016 tarihine kadar yatırmaları gerekmektedir. Konut talebinin planlanan konut sayısından fazla olması halinde ileri bir tarihte Zonguldak Valiliğince noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.


Basın camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.


Zonguldak Pusula Gazetesi
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016