30 / 03 / 2023

TOKİ Kastamonu İhsangazi Alt Gelir Grubu başvuruları!

TOKİ Kastamonu İhsangazi Alt Gelir Grubu başvuruları!

TOKİ Kastamonu İhsangazi Alt Gelir Grubu başvuruları bugün başlıyor. Projede yer alan 1 adet konut açık satış yöntemi ile satışa sunuluyor.


TOKİ Kastamonu İhsangazi Alt Gelir Grubu projesinde yer alan 1 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 22 Ekim 2018 - 31 Aralık 2018 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacak.


58.88 metrekare 2 oda 1 salon şeklinde daire tipinin yer aldığı TOKİ Kastamonu İhsangazi Alt Gelir Grubu projesinde fiyat 134.519,03  TL olarak belirlendi. TOKİ Kastamonu İhsangazi Alt Gelir Grubu projesinde taksitler 448,40 TL'den başlıyor. 


Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;

- T.C. vatandaşı olması,

- Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

- Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4500.00 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4500.00 TL olması gerekmektedir.

 


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016