21 / 05 / 2024

TOKİ Bursa Yunuseli Mahallesi gazeteci konutları hızla yükseliyor!

TOKİ Bursa Yunuseli Mahallesi gazeteci konutları hızla yükseliyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) işbirliğiyle Bursa-Osmangazi ilçesinin Yunuseli Mahallesinde Basın Mensupları için yapılacak 452 konutun inşaatı hızla devam ediyor...


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) işbirliğiyle Bursa-Osmangazi ilçesinin Yunuseli Mahallesinde Basın Mensupları için yapılacak 452 konutun inşaatı hızla devam ediyor. 


İnşaatı devam eden proje hakkında  TOKİ  Başkan Mehmet Ergün Turan bilgi verdi. Projenin Türkiye'ye örnek olacağını söyleyen Turan, "Her insanın sağlıklı bir konuta ihtiyacı vardır. TOKİ olarak basın mensuplarını konut sahibi yapmak için ilk adımı attık. BGC ile ortak yürüttüğümüz projemizi en kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Projemizin yapımı tamamlandığın da basın sektöründe çalışanlar kira öder gibi uygun koşullarda ev sahibi olacak" açıklamasında bulundu. Basın mensupları için uygulamaya konulan projenin sadece 452 konuttan ibaret olmadığını vurgulayan Turan, içerisinde ticaret merkezi, cami, spor sahaları, oturma alanları, çocuk oyun alanları, meydan ve gezinti yolları ile yeni bir yaşam alanın oluşacağını belirtti. Şehirlerde, kendine özgü kimliği olan kaliteli ve nitelikli konutlar imar ettiklerini söyleyen Turan "Yeni konut projelerimizi mimarisi ile sosyal donatılarından, çevre düzenlemelerine kadar bir bütün olarak oluşturuyoruz. Yunuseli Mahallesinde basın mensupları için yerel mimari tarzda yapacağımız 452 adet konut 2+1 ve 3+1 şeklinde olacak. Projemizin içerisinde 9 bin metrekarelik yeşil alan, 565 ağaç. 4 bin 59 çalı dikimi ile geniş peyzaj alanı bulunacaktır. Konut blokları, cami ve ticaret merkezi cephelerinde yöresel mimarinin özellikleri uygulanacak" dedi.


AnayurtÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, Yeni konut projeleri