30 / 11 / 2023

Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nde dönüşüm başlıyor!

Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nde dönüşüm başlıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Şanlıurfa’da “Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında inşa edilecek 120 iş yeri, 34 dükkân ve 58 konutun ihalesini yaptı.


TOKİ tarafından Şanlıurfa’da “Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında hayata geçirilecek olan 120 iş yeri, 34 dükkân ve 58 konutun ihalesi yapıldı.


28 Ağustos 2018, Salı günü yapılan ihale kapsamında iş yeri, dükkân ve konutların yanı sıra altyapı ve çevre düzenleme işi de bulunuyor.


TOKİ ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında imzalanmış olan muhtelif tarihli protokoller kapsamında başlatılan “Eski Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” ile şehir merkezinde yaklaşık 37,5 ha alanda bulunan köhnemiş, fonksiyonunu yitirmiş yapıların yer aldığı alanların, yenilerek şehre kazandırılması amacıyla alanda hak sahipleri ile konut ve iş yeri karşılığı uzlaşma görüşmeleri yürütüldü.


Uzlaşma görüşmeleri akabinde kentsel tasarım projesine göre 1. etap kapsamında 3 bölüm halinde planlama gerçekleştirildi. 2015'te ihalesi yapılan 1. etap 1. bölümde; 6 adet işyeri, 88 adet ofis ve 463 adet dükkânın inşaatları tamamlanma aşamasına geldi.


Bugün gerçekleştirilen 1.etap 2.bölüm; 120 adet işyeri ve 8 adet dükkân ile 1.etap 3. bölüm; 58 adet konut ve 26 adet dükkân ihalesi ile “Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında 1.etap çalışmaları tamamlanacak.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, Satışa çıkacak projeler