Dar gelirliler için 15 bin 523 konut satışa çıkarılacak!


 Dar gelirliler için 15 bin 523 konut satışa çıkarılacak!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin 400 projeyi içeren 100 günlük eylem planı açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan dar gelirlilere ucuz konut müjdesi verdi.Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin 400 projeyi içeren 100 günlük eylem planını açıkladı. 100 günlük eylem planında emlak ve inşaat sektörünü ilgilendiren birçok madde bulunuyor.


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, dar gelirliler için 15 bin 523 adet konutun satışa çıkacağını müjdeledi. Erdoğan, 15 bin 506 adet konutun inşaat ihalesinde tamamlanacağını ifade etti.
 Dar gelirliler için 15 bin 523 konut satışa çıkarılacak!


Eylem planında yer alan, emlak ve inşaat sektörünü ilgilendiren o maddeler;1- İstanbul Finans Merkezi projesi başlatılacak.

2- Kanal İstanbul'un ÇED ve Etüt proje işleri tamamlanacak.

3- 5'i bu dönemde tamamlanacak millet bahçelerinden 6'sının inşasına, 22'sinin de projelerine başlanacak.

4- İstanbul-Kayaşehir, Baruthane, Esenler ve Konya Meram Millet Bahçeleri açılacak.

5- İstanbul Kayaşehir'in 2,3 ve 4'ncü etapları, Pendik, Validebağ, Küçükçekmece, Ayazma ile Diyarbakır Dicle Vadisi'nde Millet Bahçesi inşaasına başlanacak.

6- 100 bin 17 bin konut ve iş yeri hak sahiplerine teslim edilecek, 16 bin konut ve iş yerinin temeli atılacak.

7-İstanbul Atatürk Havalimanı, Zeytinburnu Beştelsiz,  Ankara  AKM sahası ve Gölbaşı, Konya, Yozgat-Sorgun ile stadyumdan dönüştürülecek olan Adana, Batman, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Malatya, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas, Trabzon Akçaabat ve Avni Aker Millet Bahçeleri'nin projeleri hazırlanacak.

8- Dar gelirliler için 15 bin 523 konut satışa çıkarılacak. 15 bin 506 konut inşasının ihalesi tamamlanacak.

9- Satışı mümkün gözüken 50 bin komu konutuyla ilgili envanter çalışması tamamlanacak, ilk etapta 5 bin konutun satışı için işlemlere başlanacak. 

10- Kamu kurumlarına tahsisli atıl durumda tutulan Hazine arazilerinin ekonomiye kazandırılması için 20 ilde değerlendirme çalışması yapılacak.

11- Tespit edilen 9 milyar lira değerindeki taşınmazların uygulayıcı kurumlara devri tamamlanacak.

12- Konut, arsa ve gayrimenkul ağırlıklı çalışacak şekilde Emlak Bankası tekrar faaliyete geçecek.

13- İmar barışı kapsamında 13 milyon kayıtsız yapıyla ilgili işlemler tamamlanacak. Dar gelirliler için 15 bin 523 konut satışa çıkarılacak!Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanıdar gelirli toki evleri , toki dar gelirli evleri 2018 , dar gelirli konut projesi ,