Rusya’nın en büyük emlak yatırımcıları listesinde 3 Türk!


 Rusya’nın en büyük emlak yatırımcıları listesinde 3 Türk!

Forbes dergisinin Rusça versiyonu tarafından her yıl yapılan “Rusya’nın en büyük emlak yatırımcıları” araştırmasının 2014 sonuçlarını yayımlayan dergi, 30 kişilik listeyi, emlak yatırımlarının yıllık gelirine göre sıraladı. Buna göre ENKA’nın sahipleri Şarık Tara ve Sinan Tara 30 kişilik listenin 7. sırasında yer alırken, Rönesans Holding’in sahibi Erman Ilıcak da 27. sıraya yerleşti.
Söz konusu araştırmanın 2014 sonuçlarını yayımlayan dergi, 30 kişilik listeyi, emlak yatırımlarının yıllık gelirine göre sıraladı. Buna göre ENKA’nın sahipleri Şarık Tara ve Sinan Tara 30 kişilik listenin 7. sırasında yer alırken, Rönesans Holding’in sahibi Erman Ilıcak da 27. sıraya yerleşti.


412 milyon dolar

Forbes dergisinin Rusça versiyonu, Şarık Tara ve Sinan Tara’nın yıllık kira gelirlerini 412 milyon dolar olarak gösterdi. Moscow City Towers ve Krasnıye Holmi otellerinin sahibi Enka’nın, son bir yılda kiracılarıyla ruble bazında uzun vadeli kontrat imzalayan ilk şirketlerden biri olduğu vurgulandı.

Enka’nın, krize rağmen aralık ayında Kuntsevo Plaza’yı açtığına da değinildi.

27. sıradaki Erman Ilıcak’ın da Yaraslov’daki Aura ve St.Petersburg’daki Renaissance Plaza’nın sahibi olduğunu, geçen yıl Moskova’daki “Rossiya” kulelerinin yüzde 50’sini satın aldığını yazan Forbes, yıllık kira gelirini 82 milyon olarak gösterdi.

Forbes listesinin ilk sırasında, Rus Kievskaya Ploşad şirketinin patronları Zarah İliyev ve God Nisanov var. İliyev ve Nisanov’un yıllık kira geliri 1.4 milyar doları buluyor. İkinci sıradaki Samvel Karapetyan’ın yıllık kira geliriyse 1.08 milyar dolar.


MilliyetRusyanın en büyük emlak yatırımcıları listesinde 3 Türk , Forbes dergisi , ENKA , Şarık Tara kimdir , Sinan Tara kimdir , Erman Ilıcak Rönesans Holding ,