18 / 07 / 2024

KONUTDER başkanlığını Altan Elmas devraldı!

KONUTDER başkanlığını Altan Elmas devraldı!

KONUTDER'in başkanlığını Altan Elmas yapacak. Ömer Faruk Çelik’in tüzük gereğince görev süresi sona erdi. Elmas önceki dönemde KONUTDER Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.


Her geçen yıl artan bir ivme ile büyüyen konut sektörünün sesini daha güçlü duyurmak amacı ile sektörün önde gelen firmalarının öncülüğünde 2011 yılında kurulan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’nde (KONUTDER) görev değişikliği yaşandı. KONUTDER’in kuruluşundan bu yana 3 dönem boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Ömer Faruk Çelik’in tüzük gereğince görev süresinin dolması sebebiyle yerine Z. Altan ELMAS seçildi. KONUTDER’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı olan Z. Altan ELMAS, önceki dönemde KONUTDER Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Ömer Faruk ÇELİK ise KONUTDER Onursal Başkanı olarak KONUTDER Yönetim Kurulu üyeliğine devam edecek.


Konut sektörünün önde gelen markalı konut üreticilerinin üye olduğu KONUTDER, kuruluşundan bu yana geçen 6 yıl boyunca sektörün temel sorunlarına çözüm önerileri üreterek çalışmalarını yürütmüştür. Türkiye’nin kalkınmasında da üzerine düşen görevi yerine getiren KONUTDER, eşit rekabet şartları oluşmasını ve bugün kamu üzerinde biriken yükleri hafifletmeyi amaçlayarak faaliyetlerine devam etmektedir.


Kurulduğu günden bu yana konut sektörünün, gerek yapısal, gerekse konjonktürel sorunlarına geniş tabanlı bir işbirliği sunan KONUTDER, bu sorunların aşılması için gerekli adımları atarak, tüm faaliyetlerini toplumsal fayda gözeterek gerçekleştirmiştir. Kurumsal bir dernek olarak konut sektörünün önderliğini yapan KONUTDER, yeni Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri ile daha da büyüyerek bundan sonraki süreçte de faaliyetlerini sürdürmeye devam edecektir.