Kamu bankalarında laçkalık diz boyu!


 Kamu bankalarında laçkalık diz boyu!

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, kendi Twitter hesabından "Kamu bankalarında laçkalık diz boyu!" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 6 maddelik analizi...Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, kendi Twitter hesabı http://twitter.com/TebernKireci1'den "Kamu bankalarında laçkalık diz boyu!" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 6 maddelik analizi...


 Kamu bankalarında laçkalık diz boyu!


1) Ekspertiz çalışmaları 10 günde bitmiyor. Ziraat Bankası'nda pazartesi onaylanmış kredi Tapu ve kadastronun sistemine düşmüyor. Gerekçe: Online işlem sırası bekleyen 670 kişi var.


2020 yılında böyle bir gerekçe olur mu?


2) Kamu bankaları kredi mi veriyor? Zulüm mü ediyor? Buna bir karar versin. 0.64 ve 0.79 faiz oranıyla kredi veriyor diye bu kadar zulüm yapılmaz.


3) Görevini düzgün yapan memur ödüllendirilir. Düzgün yapmayan memur cezalandırılır. Gerekirse kovulur. Kamu bankalarında partizanlık almış başını gidiyor. 1 günde bitirilecek iş 1 haftada 15 günde bitmiyor.


4) Sadece konut kredilerinde değil tüm kredilerde böyle. Kamu bankalarının çalışanları bulundukları görevlerin öneminin farkında değil. "Salla başı al maaşı" mantığı ile ancak bu kadar olur.


5) 21. yüzyılda konuştuğumuz konulara bakın. Dünya ne ile uğraşıyor? Neler konuşuyor? Biz ise kamu bankalarının laçkalığını konuşuyoruz. Toru topu 3 bankanın memur kadrosuna yapacakları işi yaptırmak bu kadar zor mu? Kimse bu memurlardan uzaya adam göndermesini beklemiyor.


6) Kamu bankalarında çalışan memurlardan beklenen, yapmaları gereken işi yapmak. Ama maalesef hiç bir irade bunu yaptıramıyor. Kamu bankaları, çalışanlar açısından çiftlik.


Tebernüş Kireçci'yi Twitter'den takip etmek için tıklayınız


Tebernüş Kireçci'nin yazılarını okumak ve yorum yapmak için tıklayıntebernüş kireçci analizleri , tebernüş kireçci analiz , kamu bankaları kredi ,