15 / 08 / 2022

İMSİAD, Bursa'da inşaat şirketi kuracak!

İMSİAD, Bursa'da inşaat şirketi kuracak!

rnİnşaat Müteahhitleri Sanayicileri ve İş Adamlan Derneği (İMSİAD), 'Kentsel Dönüşümde Büyükşehir İMSİAD Güç Birliği' başlıklı toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile bir araya geldi.


İnşaat Müteahhitleri Sanayicileri ve İş Adamlan Derneği (İMSİAD), 'Kentsel Dönüşümde Büyükşehir İMSİAD Güç Birliği' başlıklı toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile bir araya geldi. 


Almira Otel'de düzenlenen toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren IMSIAD Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır, IMSIAD'ın kuruluşundan bu yana süratle büyüdüğünü ve toplum adına hizmetlerini artırdığını kaydetti. Yeni dönemde de daha önce başlatılmış hizmetlerin devam edeceğini söyleyen Gökçadır, "2014 yılında İMSIAD'm gayretleri ile ilk defa Bursa'da düzenlenerek sektörümüze ve kentimize değer katan Gayrimenkul Fuarının 3.'sünü önümüzdeki Nisan ayında yeniden büyüterek düzenleyeceğiz. Üyelerimize yönelik konferans ve paneller, sektörümüzün bağlantılı iş kollannda kalifiye personel yetiştirilmesi, yeni işbirliklerine yelken açmak adına fabrika, tesis ve şantiye ziyaretleri gibi birçok faaliyetler artarak sürecek" dedi. 


GÜÇLÜ BİR İNŞAAT ŞİRKETİ 


Bu dönemde en fazla önem verdikleri komisyonun 'Şirket Komisyonu' olduğunu vurgulayan Gökçadır, komisyonun amacını İMSİAD üyeleri arasındaki ticari bir güçbirliği sağlamak olduğunu belirtirken, şirketin katılmak isteyenlerle kurulacağını ifade etti. 


Gökçadır, "Ancak temennim hepimizin ortaklığıyla güçlü bir Bursa inşaat şirketi oluşturmak. Bahsettiğimiz şirket; turizm, sağlık gibi karlı gördüğü alanlarda ve uluslararası alanlarda yatırım yapabilecek kapasitede olacak" ifadelerini kullandı. 


DÖNÜŞÜM İÇİN İNİSİYATİF ALMA ZAMANI 


Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de şehrin merkezinin dönüşebilmesi için inisiyatif alınma zamanının geldiğini söyledi. Hedeflerinin dünya semti fotoğrafı verecek semtler oluşturmak olduğunu kaydeden Altepe, "Şanslıyız, çünkü şehrimizde işini iyi bilen iş adamlarımız var" dedi. Başkan Altepe, Bursa'nm ilklerin şehri olduğunu vurguladı. Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği çalışma sonucunda kentsel dönüşümde yetkinin Türkiye'de ilk olarak Bursa Büyükşehir Belediyesine verildiğini vurgulayan Altepe, "Biz her alanda yetki istiyoruz. Yerel yönetimlerin katkılanyla ülke hedeflerine ulaşılabileceğini düşünüyoruz. Bu konuda da Bursa örnek ve öncü olması lazım" ifadelerini kullandı. 


KENTSEL DÖNÜŞÜM ACİL GÜNDEM 


Kentsel dönüşümün Bursa için en acil gündem maddesi olduğunu belirten Altepe, "Bursa deprem kuşağı üzerinde yer alıyor. 

Bundan dolayı vatandaşlarımızın acilen harekete geçmesi gerekiyor. Herkesin inisiyatif alması gerekiyor. Biz inisiyatif alanlara destek veriyoruz. Vatandaşlarımıza ve iş adamlanmıza yol göstermek, onlara ışık tutmak ve projelere katkı sağlayabilmek için 0,50 emsal kararı aldık. Bu kapsamda Bursa'da 2 bin 100 daire yıkıldı. 2 bin 100 aile can güvenliği olmayan binalardan kurtuldu. Acilen yenilenmesi gereken 10 binlerce konut daha var. Bu konuda IMSIAD üyelerine de çok büyük görev düşüyor. Bursa'nın kendi içinde bir gücü var. Şehrimizin gücü bize yeter de artar bile. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşümde yetkiyi bize devrederek yapacağını yaptı. Artık demir tavına geldi. 

Biz müteahhitlerimize destek olmak amaayla yeni tip imar yönetmeliğini yeniden uzatabiliriz" şeklinde konuştu.


Şehir Gazetesi (Bursa)Önerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleri