İhsan Çulhalık: Tapu harcı indirimiyle konut satışları artacak!


İhsan Çulhalık: Tapu harcı indirimiyle konut satışları artacak!

Tapu harçlarında beklenen indirimin yürürlüğe girmesiyle ilgili İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık’ın görüşleri açıkladı. Tapu harçlarındaki bu indirimle ev sahibi olmak isteyen vatandaşın eli güçlenecek ve konut alım kararı hız kazanacak.Türk ekonomisinin lokomotifi olan gayrimenkul sektörüne Hükümet yetkililerinden gelen bu destek motivasyonumuzu yükseltti. 30 Eylül’e kadar geçerli olacak bu uygulamayla tapu harçları yüzde 4’ten yüzde 3’e indirildi. Daha önce yüzde 0.94 olan ve tapu işlemlerinde tahsil edilen damga vergisi de sıfırlandı.


Gayrimenkul sahibi olmak isteyenler için bu yasa büyük bir fırsat olurken, biz üreticiler için de önemli bir karar oldu. Böylelikle hem konut satışları artacak hem de ülke ekonomisi kazanmış olacak. 


Gayrimenkul sektörüne yönelik yapılan bu düzenlemeler sayesinde sektörün 2017’yi rekor bir satışla tamamlamasını bekliyoruz. Devletimizin yaptığı bu düzenlemeyle hem müteahhitin hem de konut alıcılarının masrafları azalacak. Sektörün önü iyice açılmış olacak. Tapu harçlarındaki bu indirimle ev sahibi olmak isteyen vatandaşın eli güçlenecek ve konut alım kararı hız kazanacak.

Tapu harçları indirimi etkileri , İhsan Çulhalık , tapu harçları 2017 indirim ,

Hemen Teslim 4 proje