Haluk Hasanoğlu: Kampanyalar devam ederse konut satışları artar!


 Haluk Hasanoğlu: Kampanyalar devam ederse konut satışları artar!

Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, 2017 yılı Eylül ayına ilişkin TÜİK konut satış verileri hakkında değerlendirmelerde bulundu...2017 yılı Eylül ayına ilişkin konut satış istatistikleri Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklandı. Verilere göre; Türkiye genelinde konut satışları 2017 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 28,8 oranında artarak 140 bin 298'e çıktı. 


Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, TÜİK konut satış verileri hakkında değerlendirmelerde bulundu.


Hasanoğlu, "Türkiye genelinde konut satışları 2017 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 28,8 oranında artarak 140 bin 298 olması sektör açısından güzel bir gelişme. Konut satış rakamlarının bir önceki yıla göre yüzde 30’e yakın yüksek bir oranda artması sektörel büyümenin bir göstergesidir. Kampanyalar devam ettikçe konut satışları daha da hızlanacak. Biz de Hasanoğlu İnşaat olarak BANU EVLERİ Ispartakule 2 projemiz için 25 Eylül’de başlattığımız yüzde ‘10 peşinat ödeyen herkese yüzde 5 indirim’ kampanyamızı yılsonuna kadar devam ettirme kararı aldık. Sektör, ekonominin lokomotifi olarak kendine bağlı 200’den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep yaratıyor. Ekonomi iç ve dış dinamiklerden kaynaklanan dalgalanmalardan etkilense de inşaat sektörünün 2018 yılında da büyümesine hız kesmeden devam edeceğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu.  Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu , Konut Satış İstatistikleri eylül ayı , Konut Satış İstatistikleri değerlendirmesi eylül ,