Erzurum Avrupa'nın en gözde kenti olacak!


Erzurum Avrupa'nın en gözde kenti olacak!

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türkiye'de mahalli idarelerde adeta marka oldu. Uyguladığı yönetim anlayışıyla şehri cazibe merkezine dönüştüren Başkan Sekmen, ''Erzurum Avrupa'nın en gözde kenti olacak'' dedi.Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türkiye'de mahalli idarelerde adeta marka oldu. Uyguladığı yönetim anlayışıyla şehri cazibe merkezine dönüştüren Başkan Sekmen, "AK belediyeler, ülke genelinde Avrupa ile yarışan yeni şehirler inşa ediyor. Olimpiyat şehri Erzurum da inşallah Avrupa'nın en gözde kenti olacak" dedi. 


Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kentsel dönüşüm, ekonomi, tarım, spor, sanat ve üretimle ilgili yaptığı çalışmaları Yeni Şafak Gazetesi'ne değerlendirdi. Sadece yerel hizmetlerde değil zirai altyapıda bile vatandaşlara yardımcı olan Başkan Mehmet Sekmen, kalkınmayı her alanda sağladıklarını ifade etti. 


91 BİN DEKAR SULANACAK 

Sekmen, "AK Belediyeler, ülke genelinde Avrupa ile yarışan yeni şehirler inşa ediyor, Olimpiyat şehri Erzurum da inşallah Avrupa'nın en gözde kenti olacak. 2015 yılı yatırım programına alınarak ihalesi yapılan veya ihale süreci devam eden 67 sulama tesisi projemizin hayata geçmesiyle 91 bin 740 dekar arazi sulamaya açılacak. Yine bu yıl, hayvan içme suyu teminini sağlamak amacıyla 40 gölet yapımı programa alındı, 6 tanesi tamamlandı, 2 göletin yapımı ise devam ediyor" dedi. Sekmen, meralarda otlatılan hayvanların içme suyu ihtiyacının karşılanması için yaptırılan 'Sıvatlar'ın (hayvan sulağı) ilk 200 adedinin de muhtarlara dağıtıldığını kaydetti. Başkan Mehmet Sekmen, Erzurum'a hipodromun yapılacağını bildirdi. Sekmen, şunları kaydetti: "Erzurum'a bir hipodrom kazandıMehmet Sekmen racağız. Terminal ile BİM deposunun arka tarafında bulunan araziye bir hipodrom yapmak istiyoruz. Çünkü bunlar şehre değer katan eserler." 2. Uluslararası Karakucak Altın Kemer Güreşleri hakkında görüş belirten Sekmen, "4 Eylül'de Karakucak Güreşleri'nin 2.sini yapacağız. Bunlar artık geleneksel hale geldi. Bu şehir için önemli olan güreşi daha da geliştireceğiz. Türkiye Gençler Güreş Şampiyonası da burada yapılacak" diye konuştu. 


BÜYÜKŞEHİR'DEN TOPLU KOUT ATAĞI

Başkan Mehmet Sekmen. Mal Meydanı Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili yapılan çalışmaları da değerlendirdi. Sekmen, "Mal Meydanı Kentsel Dönüşüm Projesi'ndeki 1. etapta toplam 17 blokta yer alan 584 dairenin inşaatı devam ediyor. 2 ay gibi kısa bir sürede 17 bloktan ll'inin temeli atılarak 8 bloğun kaba inşaatı tamamlandı. 300 kişilik bir ekip tarafından yürütülen çalışmalar gece-gündüz sürüyor. Konutların teslim tarihi 2017'nin 3. ayı olmasına rağmen inşallah 2016'nın Ağustos ayında konutların teslimi yapılacak" diye konuştu. 


MUHTEŞEM PEYZAJ DADASKÖY YOLU'NA 

Büyükşehir Belediyesi, Şükrüpaşa Mahallesi'nde bulunan Dadaşköy Yolu'nda peyzaj ve yeşillendirme çalışmasına başladı. Kentsel estetik çalışmaları kapsamında Dadaşköy Yolu baştan aşağı yenileniyor. 

Çalışma kapsamında Dadaşköy Yolu'na 90 ton kırmızı renkli kiremit irmiği ve kiremit tozu karışımı koşu parkuru, bin 509 metrekare karo ve kauçuk döşemesi. 6 bin 214 metrekare 4 santimetre kalınlıkta andezit plaklarla döşeme kaplaması. 380 metrekare doğal küçük parke taşı döşeme kaplaması, 8 bin 270 metre andezit bordür döşemesi, 19 bin 789 metrekare karışık çim tohumuyla çimlendirme yapılıyor. BİR 'PRESTİJ CADDESİ'

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehrin caddelerini tarihi misyonuna uygun bir şekilde yeniden dizayn ederek 'Prestij Caddesi'ne dönüştürüyor. Bu kapsamda il genelinde yürütülen projelerden biri olan 'Gürcükapı Prestij Caddesi' tamamlandı. Erzurum'un yetiştirdiği İslam âlimlerinden biri olan Habib Baba Hazretleri'nin türbesinin yer aldığı Gürcükapı Caddesi, 'Prestij Caddesi Projesi' çerçevesinde baştan aşağı yenilendi. Erzurum ve ilçelerinde eş zamanlı yürütülen proje kapsamında şehrin caddeleri Avrupa'daki caddeler gibi ışıklandırılıp baştan aşağı güzelleştiriliyor. Proje kapsamında Gürcükapı Caddesi'nde yapılan çalışmada 420 metre andezit bordür, 1160 metrekare andezit plak, 155 metrekare engelli taşı, asfalt, şehrin tarihi dokusuna uygun dekoratif aydınlatma direkleri ve ışıklar kullanıldı. 


Yeni ŞafakÖnerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleriErzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen , Mehmet Sekmen kimdir , erzurum kentsel dönüşüm , 2015 erzurum yatırımları , Avrupanın en gözde kenti ,

Hemen Teslim 4 proje