06 / 12 / 2023

Elit Royal Residence geleceğin mucitlerini arıyor!

Elit Royal Residence geleceğin mucitlerini arıyor!

Akıllı evler" geleceğin mucitlerine emanet Elit Royal Residence, "geleceğin mucitlerini" arıyor. İlköğretim 3 ve 4'üncü sınıf öğrencileri arasında düzenlenen "akıllı ev tasarım yarışması"nda birinci olan tasarım ise gerçeğe dönüştürülecek.Akıllı evler" geleceğin mucitlerine emanet Elit Royal Residence, "geleceğin mucitlerini" arıyor. İlköğretim 3 ve 4'üncü sınıf öğrencileri arasında düzenlenen "akıllı ev tasarım yarışması"nda birinci olan tasarım ise gerçeğe dönüştürülecek. 

Projeyi hayata geçiren Elit Yapı AŞ'nin Yönetim Kurulu Üyesi Mert Yıldızhan, gelişen teknolojiyle birlikte artık her şeyin tek tuşla kontrol edilebildiğini hatırlattı. Yıldızhan, bu kolaylığın artık evlere de girdiğini ve Elit Royal Residence gibi projelerde de bu sistemin kullanıldığını ifade ederek, "Kullandığımız akıllı ev sistemleri, perde, ışık gibi günlük hayatta sürekli kullanılan bölümlerin dışında, sulama, ısıtma gibi sorunları da kolaylıkla çözüyor. Tüm bunlar kişiye göre programlanabiliyor" dedi. 


Artık "bilgisayar çocukları" devrinin kapandığını ve "akıllı telefon çocukları" dönemine girildiğini belirten Yıldızhan, yeni neslin tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiğini ifade etti. 

Yıldızhan, şunları söyledi: "Teknoloji çağı çocukları artık her şeyden haberdar. Akıllı telefon ve tablet bilgisayarları dahi bizlerden daha iyi kullanmaya başladılar. Teknolojik gelişmeleri de çok yakından takip ediyorlar. 

Bunun için de akıllı ev sistemleri onlara oldukça cazip geliyor. 

Evin elektronik ve ısı sisteminin tek bir tuşa basılarak ayarlanabilmesi, dışardayken bile evin kontrol altında tutulması gibi uygulamalar çocukların çok dikkatini çekiyor. Biz de teknolojiye meraklı çocukların hayal dünyalarında akıllı ev sistemlerine dair nelerin yattığını merak ettik ve bir yarışma düzenlemeye karar verdik. Konutlarda ne gibi teknolojilerin kullanılması, konforu en üst seviyeye taşıyacak hangi teknolojik uygulamaların evlerde yer alması gibi konularla ilgili ilköğretim 3 ve 4'üncü sınıflar arasında bir yarışma düzenledik. Yarışmamıza katılmak isteyen öğrencilerin tasarımlarını [email protected] adresine bekliyoruz." Yıldızhan, dünden başlamak üzere 20 Nisan'a kadar gönderilecek tasarımların değerlendirileceği yarışmada birinci olacak tasarıma Elit Yapı AŞ'nin daha sonraki projelerinde yer verileceğini belirterek, ilk 3'e giren öğrencilerin tablet bilgisayar ile ödüllendirileceğini bildirdi. 


Barış Gazetesi

Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projeler