Dünya Kadastro Zirvesi 20 Nisan'da başlıyor!


Dünya Kadastro Zirvesi 20 Nisan'da başlıyor!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, 20-24 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde “Dünyamızın Kadastrosunu Yapalım” teması kapsamında ülkelerin, harita-kadastro ve coğrafi bilgi teknoloji sektörleri ile uzman ve yöneticilerini bir araya getirecek.Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, dünyada ilk defa yapılacak olan “Dünya Kadastro Zirvesi”ni düzenlemeye hazırlanıyor.


Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, 20-24 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde “Dünyamızın Kadastrosunu Yapalım” teması kapsamında ülkelerin, harita-kadastro ve coğrafi bilgi teknoloji sektörleri ile uzman ve yöneticilerini bir araya getirecek.


Genel Müdürlük, bu organizasyon ile dünya nüfusunun yüzde 75’inin henüz sahip olamadığı ve bilgisine erişemediği arazilerin kayıt altına alınmasını sağlayacak yeni çözümler üretmeyi, ülkelerin arazi yönetim politikalarını ve sistemlerini geliştirecek yeni fikirleri tartışmayı hedefliyor.


Günümüzde bilgi teknolojileri ile bütünleşmiş, evrensel değeri olan, modern ve dinamik harita-kadastro alt yapılarına ihtiyaç olduğunun bilincinde olan Genel Müdürlük, Türkiye’nin ev sahipliğinde, “kadastro” olgusunu dünya ölçeğinde her yönüyle ele alan, teknik ve hukuksal anlamda arazi yönetim ilkelerini küresel boyutlarda geliştirmek üzere “Dünya Kadastro Zirvesi, Konferans ve Sergi” etkinliğini düzenleyecek.


“Dünya Kadastro Zirvesi” ile dünyadaki son gelişmeleri ve sorunları bilimsel bir platformda ele alacak biçimde, 70 farklı ülkeden 3000’e yakın katılımcı İstanbul’da bir araya gelecek. 30 farklı teknik oturumda 150 bilimsel tebliğ sunulacak. Yine etkinlik bünyesinde, 3 ayrı özel sergi yer alacak. Bunlar; Osmanlıdan Günümüze Harita-Tapu Arşivi, Harita-Kadastro Çanakkale Şehitleri ve Harita-Kadastro Bilgi Teknolojileri “Sektörler Buluşuyor” Sergisi de katılımcılara açık olacak.


Etkinlik kapsamında ayrıca, yaklaşık 30 ülkenin Bakan düzeyinde yer alacağı 50 resmi delegasyonla özel bir “Dünya Kadastro Zirve” yuvarlak masa toplantısı gerçekleşecek. Zirve neticesinde “İstanbul Kadastro Deklarasyonu” yayınlanarak, küresel bir çağrı yapılacak. Bu kapsamda etkinlik programı açıklandı. Etkinlik ile ilgili tüm detaylar http://wcadastre.org web adresinde yer alıyor.


TOKİ HaberÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016Dünya Kadastro Zirvesi , Dünya Kadastro Zirvesi nerede yapılacak , Dünya Kadastro Zirvesi 2015 , Dünya Kadastro Zirvesi son durum , Dünya Kadastro Zirvesi ne zaman yapılacak , Dünyamızın Kadastrosunu Yapalım , Dünya Kadastro Zirvesi ne zaman sona eriyor , tapu ve kadastro genel müdürlüğü ,

Hemen Teslim 4 proje