DTZ Kristal Kule satışını resmen açıkladı!


 DTZ Kristal Kule satışını resmen açıkladı!

Kristal Kule ofis binası, 11 Mart 2014 tarihinde Finansbank A.Ş. tarafından Genel Müdürlük binası olarak kullanılmak üzere satın alındı. Kristal Kule, Büyükdere Caddesi üstünde, 2. Köprü bağlantı yolu çıkışında bulunuyor.
Bir Soyak Holding iştiraki olan Koru Gayrimenkul Yatırım ve Ticaret A.Ş.’nin 4.Levent’de geliştirdiği Kristal Kule ofis binası, 11 Mart 2014 tarihinde Finansbank A.Ş. tarafından Genel Müdürlük binası olarak kullanılmak üzere satın alındı. 


Yaklaşık 100.000 metrekare inşaat alanı ve 60.000 metrekare kullanım alanına sahip Kristal Kule, Büyükdere Caddesi üstünde, 2. Köprü bağlantı yolu çıkışında bulunuyor. 


Kristal Kule’nin satışı, Finansbank ve Koru Gayrimenkul arasında 2013 yılında imzalanan satış vaadine istinaden, Şubat 2014’de inşaatın tamamlanmasının ardından gerçekleşti. 


KDV dahil 303 Milyon Euro satış fiyatı ile gerçekleşen işlem, Türkiye ticari gayrimenkul piyasasında bugüne kadar gerçekleşmiş en büyük ofis binası alım-satım işlemi olarak biliniyor. 


DTZ Pamir ve Soyuer, bu işlemde Finansbank’ın tek yetkili gayrimenkul danışmanı olarak rol aldı.
kristal kule , Kristal Kule satıldı , finansbank Kristal Kule , Kristal Kule nertede , DTZ Kristal Kule , DTZ Kristal Kule satışı ,