15 / 06 / 2024

Devletten ihtiyaç sahiplerine 870 TL'lik kira yardımı!

 Devletten ihtiyaç sahiplerine 870 TL'lik kira yardımı!

İhtiyaç sahibi ve ekonomik alanda sıkıntı yaşayan kiracılar tarafından kira yardımı araştırılıyor. Devlet, bu yıl ihtiyaç sahibi olan ve belirli şartlara sahip vatandaşlara kira yardımı veriliyor.


Kira yardımı aramaları, son dönemde meydana gelen koronavirüs salgınının da etkisi ile ekonomik olarak olumsuz etkilenen ve işleri bozulan kiracılar araştırdı. Kiracılar, devlet tarafından ihtiya sahibi olan ve belirli şartları taşıyanlara verilen kira yardımı ile ilgili bilgi sahibi olabiliyor. Peki kira yardımı nedir? Aylık olarak ödenen kira yardımından kimler faydalanabilir? Kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kira yardımı başvurusu için hangi belgeler gereklidir? E-Devlet üzerinden kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte tüm merak edilenler...


KİRA YARDIMI NEDİR? NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Haberlerin İnternet Gazetesi'nde yer alan habere göre; kira yardımı almak için başvurular E-Devlet'ten gerçekleşiyor. E-Devlet portalı üzerinden “Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” Bölümü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na dair hizmetlere ulaşılabiliyor.


Kira yardımı almak için başvuru yapacak vatandaşın öncelikle T.C Kimlik Numarası ve E-Devlet şifresi ile E-Devlet sistemine giriş yapabiliyor. Daha sonra açılan pencerede Uygulamaya-Hizmete git butonunu kullanarak kira yardımı başvuru ekranına giriş yapabilirsiz..


KİRA YARDIM BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Uygulama üzerinde Git butonunu tıkladıktan sonra erişim hakkıyla ilgili gelen uyarıyı kabul ediyoruz. Daha sonra istenilen bilgilerini girip Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan kira yardımlarıyla ilgili başvurular tamamlanabiliyor.