Azeri yatırımcılar Türkiye'de marka proje arıyor!


Azeri yatırımcılar Türkiye'de marka proje arıyor!

Gayrimenkul sektöründeki yerli ve yabancı yatırımcılar, 17-19 Aralık 2015 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilecek olan Azerbaijan İnternational Real Estate&InvestmentExhibition(RECEXPO) Fuarı’na kilitlendi…Atılım Fuarcılık Pazarlama Müdürü Canan Yüksel: “Türkiye’deki emlak ve gayrimenkul firmaları ile özel yatırım projelerinin yer alacağı Recexpo Fuarı, yerli ve yabancı yatırımcılardan yoğun ilgi görüyor.


Fuarın Türkiye çalışmalarını organize eden Atılım Fuarcılık Pazarlama Müdürü Canan Yüksel, çalışmaları devam eden Recexpo Fuarı’na yönelik yoğun ilgi olduğunu belirtti.


Recexpo’nun Azerbaycan’da sektöründeki ilk profesyonel fuar özelliğini taşıdığı ve yine ilk kez Bakü Expo Center’da gerçekleştirilecek bir gayrimenkul ve yatırım fuarı olacağının altını çizen Canan Yüksel, “Recexpo, inşaat sektörünün devlerini, marka projeleri ve seçkin gayrimenkul firmalarının yatırımlarını Azerbaycan’da tanıtmak için büyük bir platform oluşturacak…” ifadesini kullandı.


Türkiye’deki gayrimenkul projelerinin yabancı yatırımcıya birçok fırsat sunduğunu da belirten Canan Yüksel, “Başta Azerbaycan olmak üzere pek çok yabancı yatırımcı, Türkiye’deki konut projeleri ile yakından ilgileniyor. Adeta proje arıyorlar. Ülkemizdeki gayrimenkul sektöründeki proje çeşitliliği, Avrupa ve gelişmiş ülkelere göre orta ve uzun vadede daha fazla karlılık avantajı ve sektörün dinamik yapısı, mütekabiliyet yasası ile hızlı gayrimenkul edinme şansı yabancı müşteriler açısından avantajlı durumlardır” diye konuştu.


“Azeri halkı için yatırım yaptıkları ülke kategorisinde Türkiye önde gelmektedir” diyen Canan Yüksel şunları söyledi: “Kardeş ülke Azerbaycan yatırımcıları kültürel yakınlığımızın da etkisiyle yurtdışındaki ilk yatırımlarını Türkiye’de gerçekleştirmektedir. Bunun reel sonuçları da Türkiye’den gayrimenkul edinen yabancı yatırımcılar içerisinde Azeriler ilk 5’te yer almaktadır.


Ayrıca kolay vize uygulamalarının de etkisi ile Azeriler tatillerini güney ve Ege sahillerinde gerçekleştirmeyi tercih ediyor. Bu sayede ülkemizde yatırım fırsatlarını fark ediyor. Hem tatil bölgelerine hem de metropollere ilgi yoğun. Birçok Türk firması Azerbaycan’da temsilcilik açmaya başladı. Bu da açık biçimde Azerilerin Türkiye’de yatırım yapmaya istekli olduğunun göstergesi. Bir diğer ayrıntı ise Azerilerin kendi ülkelerinde gayrimenkul araştırması yaparken bile inşaat firmalarına Türkiye’de projelerinin olup olmadığını sormasıdır.

Bu kapsamda, biz bu  organizasyon ile Türkiye’de çok hızlı gelişen sayısı artan gayrimenkul projelerinin Azerbaycan’da etkin şekilde duyurulmasını sağlayacağız. Çok daha yüksek sayıda Azeri yatırımcının da Türkiye’ye geleceğine inanıyoruz.”


Bakü’de gerçekleştirilecek fuar hakkında bilgiler veren Canan Yüksel, şöyle devam etti: “Recexpo, Azerbaycan’da bu nitelikte, yerel ve uluslararası sektörel katılımın bir arada bulunacağı ilk organizasyon olacaktır. Fuara hem yerel yönetimlerin desteği hem de sektöründe öncü firmaların yoğun ilgisi mevcuttur. Fuar ile ilgili şuanda reklam ve PR çalışmaları yapılmaya başlanmıştır. Azerbaycan’daki yatırımcılar hem uluslararası hem de yerel birçok projeyi bir arada göreceği bu fuarı beklemektedir. Yatırımcılar karar vermek için fuardaki projeler arasında kıyaslamalar yapıp yatırımlarına karar verecekler. Fuar sırasında ciddi ortaklıklar kurulacağına inanıyoruz.”


Yüksel, fuar hakkında detaylı bilgilerin, firmanın www.rec-expo.net  veya  www.atilimfuar.com adlı internet sitesinden edinebileceklerini de sözlerine ekledi.Azeri yatırımcılar Türkiye pazarı , türkiye gayrimenkul pazarı , Recexpo Fuarı , RECEXPO Fuarı 2015 , 2015 RECEXPO Fuarı , Bakü Expo Center ,