31 / 03 / 2023

Ağaoğlu İnşaat bu yıl 4 yeni proje yapacak!

Ağaoğlu İnşaat bu yıl 4 yeni proje yapacak!

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi-Murahhas Aza Hasan Rahvalı, “2017 yılı içerisinde başlamayı planladığımız 4 projemiz var; Çekmeköy, Bağcılar, Yeniköy ve Bakırköy” dedi.


Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun iş kolları nelerdir? 2016 yılı nasıl geçti, 2017 hedefleri nelerdir? 

Faaliyetlerine 1981 yılında başlayan Ağaoğlu Şirketler Grubu, İnşaat, Enerji, Turizm ve Sanayi sektörlerinde faaliyet göstermektedir. 2017 yılı içerisinde başlamayı planladığımız 4 projemiz var. Bu 4 inşaat projesi için 3 milyar Dolar’lık yatırım planlıyoruz. Enerji alanında ise 1 milyar Dolar değerindeki yatırımlarımız devam ediyor. Yakın zamanda Yalova Esenköy’deki 75 MW Rüzgâr Enerjisi’nin ihalesini gerçekleştirdik. 2016 yılında 2 adet santrali devreye aldık. Peşinden Konya Sertavul’da belki de dünyadaki en büyük rüzgâr santrali olan projemiz devreye girecek. Şu an da lisans aşamasındayız. Bu yatırımlar yaklaşık 1.2 milyar Euro gibi bir tutara tekabül ediyor.


Ağaoğlu Şirketler Grubu ile Hasan Rahvalı serüveni ne zaman başladı? Bizlere kariyerinizden biraz bahsedebilir misiniz?

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldum. 1985-1988 yıllarında Hürriyet Ofset Matbaacılık ve Gazetecilik A.Ş.'de muhasebe müdürlüğü ve Avrasya Danışmanlık A.Ş’de Genel Müdürlük görevlerini yürüttüm.


1988 yılında Ağaoğlu Şirketler Grubu’na mali işler koordinatörü olarak katıldım. Grupta 2000 yılına kadar çeşitli görevler üstlendim. Halen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi- Murahhas Aza olarak görevime davam ediyorum.


Gayrimenkul projeleri geliştirirken nelere dikkat ediyorsunuz? Yüksek satış başarınızın altında yatan sır nedir?

36 yılı aşkın süredir inşaat, turizm, enerji ve sanayi alanında yaptığımız yatırımlarla bugün ülkemizin ve Avrupa’nın en önemli yatırım gruplarından biri haline gelmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bugüne de 30 binden fazla nitelikli konut üreten grubumuz, “My” konseptli projeler ile birlikte markalı konut üretiminde Türk inşaatsektörüne öncülük etmiştir. İnşa  ettiğimiz projeler, insanlarımıza başlarını sokabilecekleri bir konutun ötesinde kaliteli ve güvenli bir yaşam alanı ve çok kazançlı yatırımı aynı anda sunmaktadır. Biz sadece konut üretmiyoruz bir yaşam biçimi sunuyoruz


Her projemizde 3 ayrı araştırma raporu ile lokasyona uygun müşteri profilinin belirlenmesi ve belirlenen segmentin talepleri doğrultusunda mimari projenin oluşturulması başarılarımızın en önemli unsurlarından biridir. Bunun yanı sıra satış sonrası hizmetlerimiz proje teslimlerinden sonra da site sakinlerimizin her zaman yanındayız.


Sitelerimizde görevlendirdiğimiz gizli sosyologlar, site hizmetlerini inceliyor, yaşam kalitesini ölçüyor ve gözlemlerini bize raporluyor. Biz de bu gözlemleri hem mevcut projelerimize adapte ediyoruz hem de yeni planladığımız sitelere kullanıcı tecrübesi olarak yansıtıyoruz. Bu sayede Ağaoğlu projelerinde 104 farklı milletten insan bir arada

yaşıyor.


Gelecek projeler nelerdir? Özellikle hangi bölgeye odaklanmayı planlıyorsunuz?

2017 yılı içerisinde başlamayı planladığımız 4 projemiz var. Çekmeköy, Bağcılar, Yeniköy ve Bakırköy.


Fanatik Gazetesi’ne özel sorumuza gelelim, sporun toplumlardaki birleştirici gücünü hakkında yorumlarınız nelerdir?

Toplum içerisinde sosyalleşmede bir araç olan spor, birey ve toplum ilişkilerinin geliştirilmesinde de etkili olmaktadır. Spor, bireye sabırlı ve enerjik olmayı, sosyal grup ve toplum ile bütünleşmeyi sağlarken, birey ile toplum arası ilişkileri daha ahlaki kılmaktadır. Spor sayesinde insanlar aynı amaçlara yönelmeye, birlikte hareket etme duygusunu yaşamaya başlarlar.


Ülkemizde en sevilen ve revaçta olan spor dalı futbol. Oysaki bu ülke birçok farklı spor dalında yıldızlar, şampiyonlar yetiştirebilir. Bunun gerçekleşmesi için hem gençlerin hem de sporcuların desteklenmesi ve teşvik edilmesi şart. Kazanılan başarıların iyi mükâfatlandırılması ve özendirici olması gerekiyor. Ağaoğlu olarak spora ve sporcuya sahip çıkmayı ve destek vermeyi görev sayıyoruz.

 

Bu doğrultuda İTÜ basketbol takımına maddi ve manevi  katkılarımız oldu. Ataşehir bayan futbol takımını destekledik. Bunların yanı sıraTürkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği’ne (TÖSSED) yardımlarımız oldu ve Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Ağaoğlu başkanlığını yaptı. Yine olimpiyatlarda ve basketbolda ülkemize başarı sağlayan.sporcularımıza desteklerimiz oldu.


Web: http://www.agaoglu.com.tr/


FanatikÖnerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleri