23 / 05 / 2024

2 bin 565 TL taksitle ev sahibi olma avantajı!

 2 bin 565 TL taksitle ev sahibi olma avantajı!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar bankaların konut kredisi için hayata geçirdiği kampanyaları araştırmaya devam ediyor. Yaz aylarının başladığı şu günlerde birçok kamu ve özel banka konut kredilerinde yeni kampanyaları hayata geçirmeye başladı. İşte detaylar...


Konut kredileri için bankalar tarafından hayata geçirilen kampanyalar vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşıyor. Takvim'de yer alan habere göre; ev alacak olan vatandaşlar kendileri için en uygun bankayı araştırıyor. Yapılan aramalar içerisinde en çok Halkbank konut kredisi kampanyaları bulunuyor. Özellikle Halkbank'ın 120 ay vadeli konut kredisi kampanyası ev alacak vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşıyor. 150 bin TL konut kredisi çekecek olan vatandaşlar 2 bin 565 TL taksit ödeyerek kolay bir şekilde ev sahibi olabilir. 


Halkbank'ın konut kredisi kampanya detayları şu şekilde: 


Hesaplı Evim Konut Kredisi Nedir?

Ev sahibi olacak vatandaşlara uygun ödeme ve vade seçeneklerin sunulduğu konut kredisine verilen isim oluyor. 


Koşullar neler?

Bütçeye uygun olarak sunulan ödeme koşulları ve avantajlı faiz oranları ile dileyen aylık eşit şekilde ödeme yapabilir. Dileyen ise taksit tutarlarını kendileri belirleyebilir.


Başvurular nasıl yapılır?

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşların başvurduğu konut kredisi kampanyasından yararlanmak için şu belgeler talep ediliyor. 


Kimlik belgesi fotokopisi

Gelir belgesi

Ek gelir belgesi

Alınacak konuta ait kat mülkiyetli tapu.


Örnek ödeme tablosu

Halkbankası: yüzde 1.381

150 bin TL 120 ay vadeli için 2 bin 565 TL,

Bankaya yapılacak ödeme ise  307 bin 834 TL


Canım Evim Konut Kredisi Nedir?

Banka tarafından ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara sunulan uzun vadeli ve düşük faizli konut kredisine verilen isimdir. 


Koşullar neler?

Kişiye özel indirimlerin sunulduğu kampanyada taksit ödemeleri ister aylık olarak ister üçer aylık süreçler halinde yapılabilir. Dileyen vatandaşlar gelirine uygun bir ödeme planı hazırlayabilir. 120 ay vade ile yüzde 1.48 faiz oranı ile konut kredisi kampanyasından yararlanabilir. 


Vefa Konut Kredisi Nedir?

Şehit yakınları ve gazilere yönelik olarak sunulan özel avantajlı konut kredilerine verilen isimdir. 


2 bin 565 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı!


Kimler yararlanabilir?

Kampanyadan sadece şehadet belgesi olan şehit yakınları (Anne, baba, eş ve çocuklar) ile muharip gazi ve malul gazi belgesi olan vatandaşlar yararlanabiliyor. 


Ödeme koşulları neler?

120 ay vade imkanının bulunduğu kampanyada 1.38 faiz oranıyla sunuluyor.


Konut tamamlama kredisi nedir?

Ev sahibi olmak için kendisine ait arsa üzerinde inşası henüz inşası tamamlanmamış konutlar için verilen krediye verilen isimdir. Bu kredi ile konutların inşasının tamamlanmasına yardımcı olunuyor. 


Bu kredi sadece konut inşası için kullanılır.

Konutun inşasının en az yüzde 70 oranında tamamlanması gerekiyor.

En fazla 120 ay vade imkanı bulunuyor. 

1.48 faiz oranı bulunuyor. 


Kentsel dönüşüm kredisi nedir?

Riskli binaların dönüştürülmesi için sunulan avantajlı kredilere verilen isimdir. 


Yüzde 1.15 faiz oranı ve yüzde 0,33 devlet destek oranı ile yüzde 1,48 faiz oranı ile 120 ay vadeyle  kredi imkanı bulunuyor. Ek olarak kredide tahsis ücreti de talep edilmiyor. 


Enflasyona endeksli konut kredisi nedir?

Konut kredisi faizlerinin düşmesi beklenirken faizlerin buna göre güncellenmesi için verilen kredi kampanyasına verilen isimdir. 


Tercihlere göre 6 veya 12 aya göre faiz değişim periyodu belirlenebilir. Seçilen dönem sonunda taksitler otomatik olarak güncellenir. Banka yüksek faiz oranında korumak için en uygun faiz oranını belirliyor. 


Enflasyon düştükçe taksit tutarları düşer, enflasyon artışlarında uygun faiz oranları uygulandığında yüksek faiz oranlarından korunma imkanı tanınıyor. Krediler 120 aya kadar kullanabilir. Taksitlerin erken ödenmesi durumunda da erken ödeme tazminatı ödenmiyor.