Zarrab çifti Kemerburgaz'daki daireye zarar verdi mi?


Zarrab çifti Kemerburgaz'daki daireye zarar verdi mi?

Ses sanatçısı Ebru Gündeş ile işadamı Reza Zarrab (Rıza Sarraf) çifti Kemerburgaz Kemer Country’de bir daire kiraladı. Ev sahipleri daireye zarar verdikleri iddiasıyla İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dava açtı.Ebru Gündeş-Reza Zarrab çiftine kaldıkları Kemerburgaz’daki ev sahipleri, daireye zarar verdikleri gerekçesiyle dava açtı. Mahkeme ‘eve zarar verdiler’ iddialarının bilirkişi raporunda tespit edilemediğini söyleyerek davayı reddetti.


Ebru Gündeş-Reza Zarrab çiftine 2010-2012 yılları arasında kaldıkları Kemerburgaz’daki ev sahipleri, daireye zarar verdikleri gerekçesiyle dava açtı. Mahkeme ‘eve zarar verdiler’ iddialarının bilirkişi raporunda tespit edilemediğini söyleyerek davayı reddetti.


Ses sanatçısı Ebru Gündeş ile işadamı Reza Zarrab (Rıza Sarraf) çifti, 15 Eylül 2010’da Enis Aslan ve Ersan Aslan’ın sahibi olduğu Kemerburgaz Kemer Country’de bir daire kiraladı. Ev sahipleriyle 2 yıllık kira sözleşmesi imzalayan çiftin aylık ödeyeceği kira bedeli ise 5 bin dolar (yaklaşık 11 bin 500 TL) olarak belirlendi. Ebru Gündeş ile işadamı eşi, 2 yıl sonra daireyi boşalttı. Ev sahipleri de 13 Aralık 2013’te Zarrab çiftine, kiralık daireye 8 bin 630 Euro (yaklaşık 24 bin lira) zarar verdikleri iddiasıyla  İstanbul  Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dava açtı.


90 BİNLİK DEPOZİTO

Davanın reddini isteyen Zarrab çiftinin avukatları, “İddialar doğru değil. Davacılara verilen 39 bin dolarlık (yaklaşık 90 bin lira) depozito bedeli, kira sözleşmesi bittiği halde müvekkillerime iade edilmedi. Depozito iadesi için ev sahiplerine dava açıldı. Ayrıca müvekkillerim gayrimenkulde 300 bin liralık tadilat yaptı” dediler.


DAVA REDDEDİLDİ

Karar duruşmasında mahkeme davayı reddederek şöyle dedi: “Mahkememizce kiralık dairede davacıların iddia ettiği gibi hasar tespitine yönelik keşif yaptırılmıştır. Ancak bilirkişi raporunda açıkça belirtildiği üzere davalıların kiralanan daireyi özenli kullanmadıkları ve hasar verdikleri tespit edilememiştir.”


‘PAVYONA ÇEVİRMİŞ’ SÖZÜ DE DAVALIK

EV sahipleriyle davalık olan Reza Zarrab ev sahiplerinin babası Muzaffer Aslan’dan şikâyetçi olmuştu. Daire boşaldıktan sonra evi gezen Aslan’ın, Reza Zarrab’ı kastederek “Burasını pavyon gibi yapmış. Ben de onu adam sandım” diyerek hakaret ettiği iddia ediliyor. 


Hürriyetebru gündeş reza zarrab , reza zarrab kimdir , ebru gündeş Kemerburgaz , ebru gündeş Kemer Country , Ebru gündeş mahkeme sonucu , reza zarrab mahkeme sonucu , Zarrab çifti kemerburgaz ,

Hemen Teslim 4 proje