Sea Pearl Ataköy projesi görücüye çıktı!


Sea Pearl Ataköy projesi görücüye çıktı!

Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında yaptığı nitelikli projelerle sektördeki önemli yerini koruyan Kuzu Grup, Kat Gayrimenkul'le birlikte Ataköy sahilinde geliştirdiği Sea Pearl projesini metrekaresi ortalama 7 bin 200 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.Ataköy sahilinde denize sıfır bir konumda iki etap halinde yükselen Sea Pearl'ün ilk etabı 53 bin 900 metrekare inşaat alanına, 132 bin 955 metrekare satılabilir alana, 6 bin 185 metrekare gölet alanına, 33 bin metrekare de yeşil alan ve yürüyüş yollarına sahip bulunuyor. 20 katlı 4 blokta 631 üniteden meydana gelen ilk etapta, alanları 88 ila 398 metrekare arasında değişen 1+1'den 4.5+1'e kadar farklılık gösteren konut tipleri yer alıyor. İnşaat ve satış çalışmaları tüm hızıyla devam eden Evrenol Architects imzalı projede, ilk etap teslimlerinin Temmuz 2017'de yapılması planlanıyor. Sea Peari projesi için firma bünyesinde 3 ayrı ödeme planı uygulanıyor. Bunlardan ilkine göre yüzde 5 peşin, 48 ay eşit taksit; İkincisine göre yüzde 10 peşin 36 ay vade farksız; son ödeme planına göre ise yüzde 5 peşinat ile banka kredisi kullanılarak konut sahibi olunabiliyor.


Lüksün yeniden yorumlandığı mega proje


Katıldığı Cityscape Global ve M1PIM 2015 fuarlarında yabancı yatırımcı ve gayrimenkul devlerinden tam not alan Sea Peari, yerli yatırımcılar tarafından da büyük ilgi görüyor. Gerek konumu, gerek ayrıcalıklarla dolu sosyal alanları gerekse lüksü yeniden yorumlayan mimarisi ile İstanbul'un mega projesi unvanına sahip Sea Peari, uzun yıllar adından söz ettirecek bir kalitede inşa ediliyor.


Türk inşaat sektörüne örnek olacak


İstanbul'un en değerli semtlerinden Ataköy'de, yaklaşık 2 milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle hayata geçirilen Sea Pearl ile ilgili konuşan  Kuzu Grup  Yönetim Kurulu Üyesi özen Kuzu, "Bazıları ihtişam sever, bazıları ihtişamlı yaşar mortosuyla yola çıktığımız projemiz, Türk inşaat sektöründe kendine önemli bir yer edinecek ve birçok yapıya örnek olacak donanıma sahip. Maımara Denizi ne olan eşsiz hâkimiyeti ile İstanbul'un rakipsiz projesi Sea Pearl, sahip olduğu her detayda lüks algısını yeniden yorumluyor" dedi.


Yoga salonundan seyir adasına


Projedeki zengin sosyal alanlarla ilgili de bilgi veren Kuzu, "Sea Pearl'de her bloğun kullanımına özel 150 ila 200 metrekare arasında değişen fıtness salonları, yoga salonları, dinlenme alanları ve bunların yanı sıra çocuk oyun alanları, yürüyüş ve koşu yolları, tenis kortu, streetball sahası, yaya yolları, biyolojik gölet, seyir adası, barok tarzı peyzaj alanı yer alıyor" diye konuştu.


Peyzajda barok izler hüküm sürüyor


Sea Pearl'deki tüm bağımsız bölümler deniz manzarasına hâkim bir konumda yükseliyor. Projede, su ve yeşil doku gibi öğeler mekânsal olarak gündelik yaşama dâhil ediliyor. Sea Pearl'ün peyzaj tasarım kurgusu çağdaş ve gelenekselin aynı potada yorumlanmasıyla ortaya çıkarılıyor. Projenin peyzaj plan kararlarında, barok izler taşıyan eski saray ve bahçelerden esinleniliyor. Binaların alt katlarında başlayan toprak renginin hâkimiyeti, üst katlara gittikçe açık gri ve mavi tonlara dönüşerek gökyüzüyle birleşen ve kütle etkisini hafifleten bir konsept sunuyor. Bina cepheleri çağdaş kent kültürünü yakalamak amacıyla, Türk kültür ve geleneğinin modern bir yorumu olarak ele alınıyor. Mevcut Ataköy yerleşimine bakan arka cephelerdeki görkemli girişler kaliteli malzemelerle tasarlanıyor ve bu mimari yaklaşım, cephenin asli yapısını oluşturan Selçuklu yıldızının modern yorumuyla perçinleniyor.


Kolay ulaşım


Atatürk Havaalanı’na 2 km uzaklıkta olan Sea Pearl'ün E5 ve Basın Express yolu üzerinden TEM He bağlantısı bulunuyor. FSM Köprüsü'ne 25, Boğaziçi Köprüsü'ne 17, Ataköy Vat Limanı'na 1 km mesafede yükselen projeye doğrudan ulaşım, sahil yolu olarak da bilinen Rauf Orbay Bulvarı'ndan sağlanıyor. Galeria, Capacity, Carousel, Marmara Forum, A Plus, Flyinn alışveriş merkezlerine olan yakınlığıyla dikkat çeken Sea Pearl; Dünya Göz Hastanesi, Acıbadem Hastanesi, International Yeşilköy Hastanesi, Bakırköy Devlet Hastanelerine de yakın bir konumda yer alıyor.


14 soruda Sea Pearl projesi için tıklayın!


Sea Pearl iletişim bilgileri 

Telefon: 0212 559 60 09

Web: www.seapearlatakoy.comÖnerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleri

Sea Pearl Ataköy , Sea Pearl Ataköy lansmanı yapıldı , Sea Pearl Ataköy ne zaman satışa çıkıyor , Sea Pearl Ataköy fiyat , Sea Pearl Ataköy nerede , Sea Pearl Ataköy satılık , Sea Pearl Ataköy fiyatları ne kadar , Sea Pearl Ataköy ne zaman teslim edilecek , kuzu grup Sea Pearl Ataköy , Kuzu Grup Sea Pearl projesi , Kuzu Grup Sea Pearl satışa çıktı , Kuzu Grup Sea Pearl 2015 ,