02 / 10 / 2022

Konya Zermeram 2019'da teslim!

Konya Zermeram 2019'da teslim!

Seha Yapı imzasıyla Konya’da hayata geçirilen Zermeram projesinde teslimler başlıyor. Teslimlerin 2019'da yapılacağı projede bin 170 konut ve 125 ticari alan yer alıyor.


Seha Yapı tarafından Konya'da inşa edilen karma konut projesi Zermeram’da teslimler başladı. Zermeram’ın temel atma yıl dönümü dolayısı ile Seha Yapı Genel Müdürü İskender Uslu açıklamada bulundu. Uslu, “O dönemki Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’ın teşrifleri ile ülkemizin geleceğine olan güvenimizin nişanesi, Zermeram’ın temelini 15 Temmuz 2016’da atmıştık. Aynı günün akşamında meydana gelen bu hain kalkışmayı bir kez daha lanetliyor, mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır sözünde birleşen, vatanı için adeta canından geçen milletimize sonsuz şükranlarımı arz ediyorum. 15 Temmuz’da başlayan nöbetimize, işimizin hakkını vererek devam etmeliyiz. Bunu memleketimiz için bitmeyen bir nöbet olarak görüyoruz. Görevimiz; işimize ve vatanımıza sahip çıkmak... Her zaman olduğu gibi memleketimizin kalkınmasını ve kutlu yükselişini kesintiye uğramadan sürdürmesi için biz de Seha Yapı olarak elimizden geleni yaptık, yapmaya devam ediyoruz. İnanıyoruz ki Zermeram’ın temelleri, 15 Temmuz gecesi daha da sağlamlaştı. Bu süreçte hem şirketimiz hem de ülkemizin ekonomisi ve kalkınma sürecine Zermeram projemize teveccüh göstererek katkı sunan tüm müşterilerimize ve iş ortaklarımıza gönülden teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.Capital Dergisi’nin düzenlediği Gayrimenkul Liderleri Zirvesi’nde, Türkiye’nin en çok proje üreten 6. şirketi olarak gösterildiklerini söyleyen Uslu, Zermeram, Yedirenk, Kanyonpark ve Seha Vadi Evleri ile İstanbul’da bulunan 3. İstanbul projelerinde toplam 2.746 adet konutun ve 277 ticari alanın inşaatına devam ettiklerini vurguladı.


2019'ta toplam bin 170 dairenin teslimlerini gerçekleştireceklerini belirten Uslu, “İstanbul Başakşehir’de hayata geçirdiğimiz 3. İstanbul; 1.203 konut, 212 dükkan ve 71 ofisten oluşuyor. Bu projemizin 719 konut ve 75 ticariden oluşan ilk etabını önümüzdeki yıl teslim edeceğiz. Yine önümüzdeki yıl, Konya’da inşa ettiğimiz Kanyonpark projemizdeki 98 daireyi ve 7 ticari alanı da teslim edeceğiz. Zermeram’da da ilk etabımızda bulunan 353 daire ve 43 ticari alanı teslim edeceğiz. Yani önümüzdeki yıl Allah’ın izni ile toplamda 1.170 daire, 125 adet de ticari alan teslim edeceğiz” dedi.


Enerji tasarrufunu önemsediklerini ve birçok işlerinde ön planda tuttuklarını söyleyen Uslu, “Konutta kojenerasyon sistemini Seha Yapı olarak Türkiye’de ilk ve tek olarak biz hayata geçirdik. Ülkemizdeki tek kojenerasyonlu konut projesi Konya’da Yazır Mahallesi’nde inşa ettiğimiz Panorama Evleri’nde bulunuyor. Türkiye’de konutta ikinci kojenerasyon sistemini de inşallah yine biz hayata geçireceğiz ve Zermeram sakinleri de bu avantajlı sistemi kullanılmaya başlayacak” diye konuştu. 

Zermeram'ın kaba inşaatının tamamlanma aşamasında olduğunu belirten Uslu, “İnşallah 2019 Haziran’da ilk etaptaki evlerimizi teslim etmeye başlayacağız ve Zermeram’da yaşam başlayacak. Bugüne kadar satışta olan etabımızın yaklaşık yüzde 60’ının satışını gerçekleştirdik. Teslime yaklaştığımız için satışlarımız ivme kazandı. Temel atma yıl dönümümüz vesilesi ile yaptığımız kampanyanın da çok cazip olduğunu ve hem oturum hem de yatırım için kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Bugüne kadar Zermeram’dan konut alanlar aynı zamanda önemli bir yatırım yapma fırsatı da yakaladılar, çünkü; Zermeram satışa çıktığı günden bu yana konut sahiplerine yüzde 40 civarında kâr ettirmiş durumda” şeklinde konuştu.


 


www.zermeram.com