Osman Güdü kimdir?


Osman Güdü kimdir?

1984 yılından bu yana İstanbul’da kurduğu Güdü inşaat, sanayi ticaret ltd. şti’ inde proje,danışmanlık, taahhüt ve dekorasyon işlerine devam etmektedir. Peki Osman Güdü kimdir? diye merak ediyorsanız işte yanıtı... 

Osman Güdü, 1955’de Düzce’de doğdu. İlk orta ve Lise eğitimini Düzce’de tamamladı.1979 yılında Yıldız Üniversitesi mimarlık fakültesinden mezun oldu. Aynı okulda bir yıl Lisansüstü eğitimi aldı.Boğaziçi Üniversitesi Deprem araştırma Enstitüsünde uzmanlık eğitimi aldı.3.dönem Mimarlar Odası İstanbul Şubesi, B.K.B.T (Kartal) temsilciliği başkanlığı yaptı.


Bir çok sivil toplum örgütünde üye olarak etkinliklere katıldı.Güzel sanatlar ile ilgilendi, sergiler açtı. Folklorik mimari ve kültürel araştırmalar yaptı. Avrupa ve Türkî Cumhuriyetlerde proje, inşaat, röleve ve restorasyon çalışmalarında bulundu. Kültürel, sanatsal ve çevre etkinliklerine ilişkin organizasyonlar yaptı.


Halen birçok ulusal dergi, gazete ve yerel gazetede araştırma ve köşe yazıları yazmakta olup,Ulusal TV’de ‘’Kent ve yaşam ‘’programını sunmaktadır. Kartal Belediyesi ve İ.B.B meclis üyeliği ve imar komisyonu başkanlığı yapmaktadır.


1984 yılından bu yana İstanbul’da kurduğu Güdü inşaat, sanayi ticaret ltd. şti’ inde proje,danışmanlık, taahhüt ve dekorasyon işlerine devam etmektedir. Osman Güdü kimdir , mimar Osman Güdü kimdir , Osman Güdü özgeçmiş , ,

Benzer Haberler