Kuzey Ankara'da yıkılan gecekonduların yerine 10 bin 841 konut yapılacak!


 Kuzey Ankara'da yıkılan gecekonduların yerine 10 bin 841 konut yapılacak!

Başkent’in kuzey giriş kapısını oluşturan bölgede 2004 yılından itibaren TOKİ ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa kurduğu TOBAŞ şirketinin müşavirliğinde yürütülen proje ile Ankara’nın imajına zarar veren gecekondular temizlendi...
Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yine vizyon bir çalışmaya imza atılacak. Bölgeye cami, külliye, otopark ve kongre merkezi inşa edilecek.

 

Başkent’in kuzey giriş kapısını oluşturan bölgede 2004 yılından itibaren TOKİ ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa kurduğu TOBAŞ şirketinin müşavirliğinde yürütülen proje ile Ankara’nın imajına zarar veren gecekondular temizlendi. 

 

Yaklaşık 6 bin 500 gecekondunun yıkıldığı bölgeye toplamda 10 bin 841 konut inşa edilecek. Yeni bir kentin kurulacağı Kuzey Ankara’da birbirinden önemli projelerde hayata geçiriliyor. Konut, köprü ve tünel projelerinin büyük oranda tamamlandığı Kuzey Ankara’da şimdi de yeni bir kompleks yapılıyor. 

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen ihale ile Kuzey Ankara Bölgesi'nde cami, külliye, otopark ve kongre merkezi inşa edilecek. Görünümüyle bölgenin çehresini değiştirecek kompleksin, yer tesliminin ardından 999 günde tamamlanması hedefleniyor. 

  


Toki Haber

 Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, Satışa çıkacak projelerKuzey Ankara Kentsel Dönüşüm , kuzey ankaradaki gecekondular yıkıldımı , kuzey ankara kentsel dönüşümünde kaç yeni konut yapılacak , ankara kentsel dönüşüm kuzey ankara 2014 ,