Kırıkkale Bağlarbaşı yenilenecek!


Kırıkkale Bağlarbaşı yenilenecek!

Şehrin sadece bir bölgesinin gelişiminin yanı sıra diğer bölgelerde de gelişimin sağlanması amacıyla Bağlarbaşı ve Bahçelievler mahallesini imara açıldı. Böylece Bağlarbaşı mahallesinde yeni binalar, yeni yaşam alanları oluşturulacak.Şehrin sadece bir bölgesinin gelişiminin yanı sıra diğer bölgelerde de gelişimin sağlanması amacıyla Bağlarbaşı ve Bahçelievler mahallesini imara açıldı. Böylece Bağlarbaşı mahallesinde yeni binalar, yeni yaşam alanları oluşturulacak.


BU BÖLGE GELİŞECEK 

Şehrin gelişimini daha elverişli hale getirerek, tüm İl bazında ele alınan proje kapsamında Bahçelievler Mahallesi imara açıldı. Kentsel dönüşüm amaçlı olarak seçilen ve Revizyon İmar Planı yapılan bölge Yüksek ihtisas Hastanesi, Çevre Yolu ve Samsun Bulvarı arasını da içine alıyor. Bölge kentin kuzeybatısında kuzeye doğru yükselen bir eğimde, şehre hakim bir konumda bulunuyor. 


AMAÇ KALİTELİ KONUT ÜRETİMİ 

Başlatılan yeni çalışma hakkında yapılan açıklamada, bölgede asıl amaç nüfus artışı değil; yaşam kalitesinin artırılması, sağlıklı yapılaşma yani Kaliteli konut üretiminin sağlanması olarak bildirildi. Mevcut imar planlarına göre en fazla 3 kat inşaat izni olması nedeniyle şu ana kadar arsa sahipleri tarafından değerlendirilememiş, özel yatırımcılar tarafından da karlı olmadığı için ilgi görmemişti. Yapılacak olan imar plar çalışmasıyla bölgede daha iyi yaşar standartlarında, altyapısı ve sosyal donatısı ile modern bir şehircilik örneği sunulmuş olacak. 


Haber 71Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projelerKırıkkale Bağlarbaşı dönüşüm , Kırıkkale Bağlarbaşı yenilenecek , Kırıkkale Bağlarbaşı kentsel dönüşüm , Kırıkkale Bağlarbaşı dönüşüm projeleri , Kırıkkale Bağlarbaşı 2015 ,