Beylikdüzü Kentsel Dönüşüm projesi İBB'nin onayına sunuldu!


Beylikdüzü Kentsel Dönüşüm projesi İBB'nin onayına sunuldu!

Beylikdüzü’nde kentsel dönüşüm çalışmaları yapıldı. Bu kapsamda Beylikdüzü Belediye meclisinde onaylanan proje ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nın onayına sunuldu.Beylikdüzü’nde ömrünü tamamlamış yapıların olası bir afet anında can ve mal kaybına yol açmasını engellemek için kentsel dönüşümü amaçlayan çalışmalar yapıldı. Bu kapsamda geliştirilen plan notları, Beylikdüzü Belediye meclisinde onaylanan proje ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nın onayına sunuldu. 


GÜRPINAR’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM ETAPLAR HALİNDE İLERLEYECEK


Beylikdüzü Belediyesi yetkilileri tarafından Gürpınar bölgesinde yapılan incelemelerde, yapılarda ciddi tehlikelere yol açabilecek yıpranma, aşınma ve kısmi yıkımlar gözlemlendi. Yapılan çalışmalar ve analizler sonucunda, kentsel dönüşüm uygulamasına ihtiyaç duyulan Gürpınar bölgesinde 400 adet yapı bulunuyor. Gürpınar Siteler Bölgesi sınırları içerisinde yaşayan 18 yaş ve üzeri 3004 kişiye anket uygulandı ve çıkan veriler doğrultusunda kentsel dönüşümü sağlamak amacıyla planlama çalışmaları yapıldı. Alana ilişkin tüm çalışmalar bölge halkıyla da paylaşıldı ve vatandaş bilgilendirildi. Yaklaşık olarak 45 hektar alan ve 10 bin kişilik nüfusa sahip olan Gürpınar’da bulunan 400 adet yapı için etaplar halinde bir dönüşüm uygulaması planlanıyor. Buna ek olarak, Yakuplu Mahallesi’nde bina ölçeğinde dönüşüm çalışmaları devam ediyor. 529 binanın dönüşüm süreci için kayıtlar alındı ve çalışmalara başlandı. 


HürriyetBeylikdüzü Kentsel Dönüşüm projesi son durum , Beylikdüzü Kentsel Dönüşüm ne zaman başlayacak , Beylikdüzü Dönüşüm İBB onayı ,