Tarihi Merkez Lokantası ihaleyle kiraya verilecek!


 Tarihi Merkez Lokantası ihaleyle kiraya verilecek!

Atatürk Orman Çiftliği içerisinde bulunan Merkez Lokantası ihaleyle kiraya verilecek. Atatürk ile özdeşleşen Atatürk Osman Çiftliği içerisinde yer alan işletme 10 yıl kiraya verilmek üzere ihaleye çıktı.Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, söz konusu taşınmaz, 10 yıl süre ile alakart restoran, fiks menü restoran, lokanta ve benzeri amaçlarla kullanılabilecek. İhale için muhammen bedel "aylık kira bedeli 16 bin 500 lira + KDV", geçici teminat 59 bin 400 lira olarak belirlendi. AOÇ Müdürlüğü idare binasındaki ihale, 11 Şubat'ta gerçekleştirilecek.


Mimarlar Odası  Ankara  Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, yaptığı açıklamada, Atatürk'ün uzun vakit geçirdiği Atatürk Orman Çiftliği'ndeki merkez lokantasının 26 Ocak 2013'te kapatıldığını, işletmecinin kira borcu nedeniyle tahliye edilen lokantanın Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin başvurusu ile koruma kurulu tarafından tescil edildiğini belirtti. 


Lokantanın, Atatürk ile özdeşleştiğini ve AOÇ için de önemli olduğunu ifade eden Candan, kimlik, anı ve mekansal değeri olan merkez çiftlik lokantasının, özgünlüğüne uygun işletilmesi için konunun takipçisi olacaklarını kaydetti.Tarihi Merkez Lokantası ihaleyle kiraya verilecek , Ankara Merkez Lokantası , Atatürk Orman Çiftliği , Atatürk Orman Çiftliği Merkez Lokantası , Merkez Lokantası kiraya veriliyor ,