Sancaktepe Şehir Hastanesi ihaleye çıkıyor!


 Sancaktepe Şehir Hastanesi ihaleye çıkıyor!

Sağlık Bakanlığı, İstanbul Sancaktepe Şehir Hastanesi Projesi'nin kamu özel işbirliği kapsamında yaptırılması için ihale sürecini başlattı..Sağlık Bakanlığı, İstanbul Sancaktepe Şehir Hastanesi Projesi'nin kamu özel işbirliği kapsamında yaptırılması için ihale sürecini başlattı.


İhale ilanı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. İhale konusu işin başlama ve bitirme tarihi; yatırım dönemi yapının bitirilmesi için üç yıl, çeşitli nedenlerden yapım için uzatma verilirse en çok dört yıl, işletme dönemi de 25 yıl olmak üzere sözleşme süresi toplam 28 yıl, yapım süresinde uzatma verilmişse en çok 29 yıl olarak açıklandı. 


İhale için öngörülen ön yeterlik değerlendirmesine katılabilmek için; başvuru yapacakların aktif varlıklar toplamının en az 750 milyon dolar olması şartı ile, ciro veya net satışların 100 milyon dolardan az olmaması veya öz kaynaklar toplamının 220 milyon dolardan az olmaması şartlarından en az birini sağlaması planlanıyor. 


Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre ön yeterlilik ihalesine katılım için; şirketin, dönen varlıklar/kısa vadeli borçlar oranının en az 2,00 olması, öz kaynaklar/toplam aktif oranının en az 0,30 olması, kısa vadeli banka borçları/öz kaynaklar oranının en çok 0,30 olması gibi şartlar da aranacak. 


İhaleye iş ortaklıkları ön yeterlik başvurusunda bulunabilecek, ancak konsorsiyumların başvurusu kabul edilmeyecek.


sancaktepe şehir hastanesi , Sancaktepe Şehir Hastanesi ihalesi , Sancaktepe Şehir Hastanesi son durum ,