10 / 12 / 2023

Manisa Çampınar Mahallesi köprü çalışmaları başladı!

 Manisa Çampınar Mahallesi köprü çalışmaları başladı!

Manisa'nın Selendi İlçesi Çampınar Mahallesi'nin kuruluşundan bu yana mahalleyi ikiye ayıran Selendi Çayı üzerine yıllardır yapılmayan köprü için çalışmalar başladı. 50 bin TL'ye mal olacak olan köprü Çampınar ve Dere Mahallelerini birbirine kavuşturacak.Manisa'nın Selendi İlçesi Çampınar Mahallesi'nin kuruluşundan bu yana mahalleyi ikiye ayıran Selendi Çayı üzerine yıllardır yapılmayan köprü için çalışmalar başladı. 50 bin TL'ye mal olacak olan köprü Çampınar ve Dere Mahallelerini birbirine kavuşturacak.


400 nüfuslu Çampınar Mahallesi ile Dere mahallesini bir birinden ayıran Selendi çayı üzerine yapılacak olan Köprü’nin sondaj çalışmalarını yerinde inceleyen AK Parti Selendi İlçe Başkanı Muharrem Sezer yaptığı açıklamada, "Köprü olmamasından dolayı yıllardır akrabaları ve insanları birbirinden ayıran çay yatağı üzerine köprü yapılması için çalışmalarımıza başladık. Bizler yapıcı bir tavırla vaat ettiklerimizin arkasında durarak hizmet yapmak için çalışacağız. Köprü yapılması demek insanlarımızın birbirleri ile olan hasbıhallerinin artmasına, vakitten ve zamandan kazanmasını sağlamak demektir" dedi.


Sezer, "Seçim sürecinde miting alanlarında bizler için, bu köprü için çeşitli spekülasyonlarda bulunuldu. Köprünün yapılması için o dönemdeki il özel idaresi yetkilileri tarafından köprü yerinin tespiti ve incelenmesi hususunda gelen ekiplere ve AK Parti’ye yönelik bunlar seçim atmosferinde vatandaşların kafasını karıştırmak ve oy vurgunculuğu yapmak için köprü ayaklarının oturacağı yeri 1 kilo kireçle boyayıp gittiler demişlerdi. Bizler bu köprü üzerinden siyaset yapmadık amacımız vatandaşımıza hizmet etmektir ve gerekli çalışmaları yaptık. Şimdi de bu çalışmaların takipçisiyiz. Buraya yapılacak olan köprünün maliyeti yaklaşık 50 bin TL değerindeki projesi Sunko proje firması tarafından hazırlanıyor. Hazırlık aşamasında olan projemiz tamamlanması ile birlikte AK Parti Meclis üyeleri tarafından Büyük şehir belediyesi encümen toplantısında sunulacak ve yapılması için önerge verilecektir. Bizler boş laf değil icraatlara bakarız. Düsturumuz da büyük ustanın dediği gibi Halka hizmet hakka hizmettir. Onun için bizler halka hizmeti birinci sırada tutarız. Biz Lafa değil icraata bakarız" şeklinde konuştu.Milliyet