Mamak'ta gecekondu sahipleri evlerine kavuşuyor!


 Mamak'ta gecekondu sahipleri evlerine kavuşuyor!

Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkent'in farklı bölgelerinde gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri kapsamında belgesi olmayan vatandaşlar için Mamak Kusunlar'da üretilen 1374 konutun son partisi olan 316 konut ile Üreğil mahallesinde üretilen 48 konut bugün düzenlenen kura töreniyle sahiplerine teslim edildi.Mamak Kusunlar ve Üreğil Mahallesi'nde Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bulunan ancak belgesi olmadığı için hak sahibi olamayan gecekondu sahibi vatandaşlar için üretilen konutların teslimi yapılacak.


Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkent'in farklı bölgelerinde gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri kapsamında belgesi olmayan vatandaşlar için Mamak Kusunlar'da üretilen 1374 konutun son partisi olan 316 konut ile Üreğil mahallesinde üretilen 48 konut bugün düzenlenen kura töreniyle sahiplerine teslim edildi.


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde Mamak İlçesi Kusunlar Bölgesi'nde ucuz konutlar üretildiğini belirten yetkililer, kentsel dönüşüm projeleri kapsamında tapusu ve tapu tahsis belgesi bulunmayan gecekondu sahibi vatandaşların mağdur olmaması için 1374 adet konutun inşasını gerçekleştirdiklerini kaydettiler. 


Vatandaşların mağdur olmaması için konutların yapımına 2010 yılında başlandığını ifade eden yetkililer. 

"İnşaatı tamamlanan 1374 konuttan 1062'si daha önce çekilen kurayla vatandaşlara teslim edilmişti, Geriye kalan ve son parti olan 316 adet konut ise vatandaşlarla yapılan sözleşmelerin ardından çekilecek kurayla 

sahiplerine teslim edilecek. 


Konutlar; 100 ve 120 metrekare olarak inşa edildi. Alt yapısı ve çevre düzenlemesi ile yaşam kalitesi yüksek bir alan oluşturulurken, 24 derslikli lise, 32 derslikli ilköğretim okulu, cami, kreş, ticaret merkeziyle sosyal donatı merkezleriyle de vatandaşların tüm ihtiyaçları karşılanabilecek.


Ankara Yedigün Gazetesi
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016Mamak , mamak konut teslimleri , ankara mamak , ankara mamak haberleri , mamak gecekondu evleri , mamak gecekondu sahiplerine yeni evi , ankara gecekondu evleri teslim edildi mi ,

Hemen Teslim 4 proje