11 / 12 / 2023

Kartepe Uzuntarla’ya kültür merkezi yapılacak!

Kartepe Uzuntarla’ya kültür merkezi yapılacak!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Uzuntarla’da kültür merkezi yapılacak. Kartepe Uzuntarla kültür merkezi toplam bin 490 metrekare kapalı inşaat alanına sahip olacak.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vatandaşların sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek projeler hayata geçirmeye devam ediyor. Kentin pek çok yerinde yapılan kültür merkezleri de bu projeler arasında yer alıyor. 


Milliyet gazetesinde yer alan habere göre, konferans, kongre, düğün gibi organizasyonların gerçekleşmesine imkân veren bu yapılar, KO-MEK sınıflarıyla da çeşitli kurslara ev sahipliği yapıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu kültür merkezlerinden birini de Kartepe Uzuntarla’ya inşa edecek.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, merkezin yapımını üstlenecek firmayı belirlemek için ihaleye çıkacak. Kültür merkezi’nin yapımı Uzuntarla İbrikdere Mahallesi’nde gerçekleştirilecek. Kültür merkezi toplam bin 490 metrekare kapalı inşaat alanına sahip olacak. Merkez, tek katlı olarak inşa edilecek. Yapı bünyesinde 350 metrekare KO-MEK birimi, 300 metrekare Sağlık Ocağı birimi ve 840 metrekare kültür merkezi bölümü bulunacak. Yapının kültür merkezi bölümünde 540 metrekarelik çok amaçlı salon, gelin odası, kulis, bay bayan tuvaletler yer alacak.