Kadıköy Tiyatro binasının temeli tamam!


Kadıköy Tiyatro binasının temeli tamam!

Kadıköy Tiyatro binasının temeli düzenlenen törenle atıldı. Kadıköy Belediyesi tarafından inşa edilecek projenin 1 yılda tamamlanması planlanıyor.Kadıköy Belediyesi tarafından hayata geçirilecek Kadıköy Tiyatro binasının temeli düzenlenen törenle atıldı.


Memleket Gazetesi'nde yer alan habere göre, Kadıköy Tiyatr binasının temel atma töreni çok sayıda sanatçı ve davetli katıldı. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu temel atma töreninde konuştu.


4 buçuk yıllık süreçte birçok projeye imza attıklarını hatırlatan Nuhoğlu, "Karikatür Evi", "Gençlik Sanat Merkezi", "Sosyal Yaşam Evleri", "Çocuk Kültür Merkezi" ve İDEA'nın yanı sıra kreşler, akademi, spor merkezleri, parklar inşa ettiklerini vurguladı.


Yeni projeler hayata geçireceklerini söyleyen Nuhoğlu, "Bütün bu projeleri hayata geçiren felsefenin temelinde insan yatıyor. İnsanın ne kadar güçlü olduğunu görüyoruz. Hiçbir zaman bu projeleri yaparken gerekçe yaratmadık. İktidar demedik, muhalefet demedik, yapamıyoruz demedik, bizi engelliyorlar demedik. Bizi bu 4,5 yıllık süre içerisinde hiç kimse engelleyemedi. Hiçbir zaman bütçemiz yetmiyor demedik. Sağlıklı bir bütçe oluşturduk, paramızı iyi tuttuk ve bütçemizi iyi kontrol ederek bu projeleri hayata geçirebildik" şeklinde konuştu.


Tiyatro oyuncularıyla uzmanların görüşleri alınarak ve dünyadaki örnekleri incelenerek projelendirilen "Kadıköy Tiyatro"nun tasarımı, mimar Özgür Bingöl ve İlke Barka imzası taşıyor. Aynı anda 400 izleyici ağırlayacak bina, 8 bin 200 metrekare kapalı alana sahip olacak.Kadıköy Tiyatro binası , Kadıköy Tiyatro binası temeli , Kadıköy Tiyatro binası son durum ,