Gemlik Zeytin Dalı Meydanı projesi açıldı!


Gemlik Zeytin Dalı Meydanı projesi açıldı!

Gemlik Zeytin Dalı Meydanı projesi açıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın her alanda kalkınmasını sağlamak için ilçe belediyeleriyle birlikte faaliyetlerini sürdürüyor.Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Gemlik Belediyesi’yle birlikte düzenlediği ve bünyesinde yüzlerce yıllık zeytin ağaçlarının da bulunduğu Gemlik Zeytin Dalı Meydanı projesi açıldı.


Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın her alanda kalkınmasını sağlamak için ilçe belediyeleriyle birlikte faaliyetlerini sürdürüyor. Her gün farklı bölgede farklı bir yatırımı hizmete alan ya da temel atma töreni yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik Zeytin Dalı Meydanı’nı hizmete açtı. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyesiyle ortaklaşa faaliyete geçirdiği meydan, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile davetlilerin katılım gösterdiği törenle halkın istifadesine sunuldu.


1 yılda 154 milyon TL’lik yatırım

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı konuşmada, sadece alt yapı yatırımlarıyla Gemlik’e 1 yılda 154 milyon TL’lik hizmet getirdiklerini belirtti. İlçede termal tesis binasından mezarlık bakım çalışmalarına, halı saha yapımından gençlik merkezi inşasına, orman sahası rehabilitasyonundan sahil ve plaj hizmetlerine varıncaya kadar birçok konuda faaliyet gösterdiklerini söyleyen Başkan Aktaş, “Temmuz ayında restorasyonu tamamlanan Balıkpazarı Hamamı’nı kültür merkezi olarak ilçeye kazandırdık. BUSKİ marifetiyle içme suyu, yağmursuyu ve kanalizasyon hatlarından su depolarına kadar farklı kalemlerde altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Sadece altyapı çalışmaları kapsamında 1 yılda 154 milyon TL’lik hizmet Gemlik’e kazandırıldı. Yine geçtiğimiz günlerde Gemlik Körfezi’nin daha temiz olmasına yönelik projelendirilen Gemlik, Büyükkumla, Küçükkumla ve Kurşunlu atıksu arıtma tesislerini de birbiri ardına hizmete aldık” diye konuştu.


10 dönüm alanda düzenleme


Başkan Aktaş, Bursa’nın güzide ilçelerinden Gemlik için toplam 6.5 milyon lira harcanarak yaptırılan Zeytin Dalı Meydanı’nın hem Bursa’nın hem de ilçenin turizm anlamında parlayan yüzü olacağını belirtti. Dünyanın en güzel kentleri arasında bulunan Bursa’nın en büyük değerinin turizm olduğunu, Büyükşehir Belediyesi olarak ağırlıklı planlamaları bu yönde yaptıklarını belirten Başkan Aktaş, Gemlik İskele Meydanı’nın da bu bakış açısıyla düzenlendiğini ve bundan sonra Zeytin Dalı Meydanı olarak hizmet vereceğini söyledi. Zeytin Dalı Meydanı’yla ilgili çalışmalar kapsamında denizden 32 bin metrekarelik balçık çıkartıldığını, yerine 125 bin ton taş tahkimat yapılarak 3 bin metrekarelik ilave alan kazanıldığını söyleyen Başkan Aktaş, “Güvenlik gerekçesiyle 5 adet çay bahçesi yeniden inşa edilerek daha estetik ve modern hale getirildi. Toplam 10 bin metrekare büyüklüğündeki bir alanda çevre düzenlemesi gerçekleştirildi. Kıyı uzunluğu 215 metre. Meydan ise yaklaşık 8 bin metrekare. 2016 yılında başlayan bu etabın maliyeti 4.5 milyon TL” diye konuştu. Başkan Aktaş, “Kafeteryaların alt yapısı, Çarşı Deresi üzerine çelik köprü, oturma grupları, çocuk parkı, aydınlatma, zemin kaplamaları, trafonun nakli ve peyzaj düzenlemeleriyle birlikte mevcut iskelenin zemin kaplaması değiştirildi. Bu çalışmalarla birlikte Gemlik Zeytin Dalı Meydanı’nın maliyeti 6.5 milyon TL’yi buldu. Gemlik’in değerini artıracak olan meydanın hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.


 Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projelerGemlik Zeytin Dalı Meydanı , Gemlik Zeytin Dalı Meydanı açıldı mı ,