Fatsa Meydanı'ndaki binaya yıkım kararı!

Fatsa Meydanı'ndaki binaya yıkım kararı!

Kentteki çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Meydanı'ndaki binayı yıkacak. Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, kasım ayı olağan meclis toplantısı ilk birleşimini gerçekleştirdi.


Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, kasım ayı olağan meclis toplantısı ilk birleşimini yaptı. Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, gündem maddelerine geçmeden önemli açıklamalar yapan Başkan Engin Tekintaş, Ordu’nun son 5 yılda büyük bir değişim yaşadığını belirtti. Ordu’nun geride kalan 5 yılda önemli hizmetler aldığını dile getiren Başkan Tekintaş, “Ordu’nun 2014’ten 2019’a gelinen süreçteki değişimi ciddi anlamda dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde 81 ilden gazeteci, konfederasyon ve federasyon başkanlarıyla bir araya gelmiştik. Yaptığımız toplantıda kendilerine ilimizin genel sunumunu yaptık. Kendi bulundukları illerle Ordu’yu kıyasladıklarında Ordu’da önemli bir değişim ve dönüşüm olduğunu ifade ettiler. Bu bizlerin yaptığımız çalışmalarda iyi yolda olduğumuzu gösteriyor” şeklinde konuştu.


FATSA MEYDANI’NDAKİ BİNANIN YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Fatsa ilçesinde önemli hizmetlerin devam ettiğini söyleyen Başkan Engin Tekintaş, “Fatsa Cumhuriyet Meydanı’nda alt beton döküldü, yalıtımı yapıldı. Yer altı otoparkının çalışmaları devam ediyor. Meydanda bulunan ve hukuki süreci devam eden bina ile ilgili süreç de tamamlandı. Binanın yıkımı kısa sürede gerçekleştirilerek meydanın inşası sürdürülecek. Öte yandan ilçedeki bisiklet ve koşu yolu çalışması da tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla Fatsa güzel bir sahile kavuşacak” dedi.