Bursa Voyvoda Cami restorasyon çalışmaları başladı!


 Bursa Voyvoda Cami restorasyon çalışmaları başladı!

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde bulunan Voyvoda (Çınarlı) Camii Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore ediliyor.
Bursa’nın Yenişehir ilçesinde bulunan tarihi camiiler Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore ediliyor.Yenişehir’deki en eski camilerinden biri olarak bilinen Voyvoda (Çınarlı) Camii Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restorasyon yapılıyor. Yetkililer caminin iç ve dışında büyük bir titizlik ile yürüyen restorasyon çalışmalarının tarihi dokuya uygun olarak yapıldığını caminin 2015 yılı sonlarında tekrar hizmete açılacağı belirttiler.


SİNAN PAŞA KÜLLİYESİNİ BÜYÜKŞEHİR RESTORE EDİYOR

Yenişehir ilçesinde bulunan en önemli eserler birisi olan 1572 yılında yapımına başlanan Sinanpaşa Külliyesi Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenerek sosyal tesis olarak halkın hizmetine açılacak. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yerinde incelediği Sinanpaşa Külliyesi bakım ve onarımı yapıldıktan sonra sosyal tesis olarak vatandaşa hizmet verecek.


MilliyetBursa Voyvoda Cami restorasyon çalışmaları başladı , Voyvoda Cami nerede , Yenişehir Voyvoda Cami , Voyvoda Cami restorasyon çalışmaları , Voyvoda Cami Bursa , Voyvoda Cami restorasyonu ne zaman bitecek , Voyvoda Cami ne zaman açılacak Sinanpaşa Külliyesi , Sinanpaşa Külliyesi restorasyon ,