Kemer Hill'de 1 milyon 100 bin TL'ye! İcradan!


Kemer Hill'de 1 milyon 100 bin TL'ye! İcradan!

Eyüp 1. İcra Müdürlüğü, İstanbul İli, Eyüp İlçesi, Göktürk Mahallesi, 131 ada, 1 parselde yer alan 16 bin 427 metrekare alanlı Kemer Hill sitesi içerisinde BARAN-4 Blok, 3 normal+çatı kat 8 numaralı dubleks konutu satışa sunuyorEyüp 1. İcra Müdürlüğü tarafından verilen ilan şu şekilde;

T.C. EYÜP 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN
GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI

2010/3591 Tal.

Bir borçtan dolayı satılmasına karar verilen Eyüp İlçesi, Göktürk (Köyü) Mahallesi, 131 ada, 1 parsel sayılı, 16427.12m2 miktarlı "DOKUZ BLOKLU SEKSEN BAĞIMSIZ BÖLÜMLÜ KONUT KARGİR APARTMAN" vasıflı taşınmazın kat mülkiyeti tesisine göre; BARAN 4 Blok, 3.Normal+Çatı Kat, (8) bağımsız bölüm numaralı, 214006/16427120 arsa paylı, "DUBLEKS KONUT" un tamamının açık arttırma ile satışa çıkartılmıştır.(Taşınmazın şerhler hanesinde; 11.01.2005 tarih, 222 yevmiye ile BOĞAZİÇİ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. lehine 99 yıllığı 1 TL sından KİRA ŞERHİ, 15.05.2009 tarih, 10006 yevmiye ile AİLE KONUTU ŞERHİ bulunduğu görülmüştür)

Ana Gayrimenkulun Hali Hazır durumu ve nitelikleri: Satışa konu taşınmaz "DUBLEKS KONUT" un bulunduğu KEMER HILL SİTESİ iki ayrı parsel üzerine oturan bir sitedir, dubleks konutun bulunduğu 131 ada, 1 parsel sayılı taşınmazda; BARAN-1, BARAN-2, BARAN-3, BARAN-4, BARAN-5, FORA, AMORA, MADRA, SAHRA isimleri ile adlandırılan toplam 9 blok bulunmaktadır. BARAN-1 blokta 6 adet konut, l adet dubleks konut olmak üzere 8 bağımsız bölüm, BARAN-2 blokta 4 adet konut, 2 adet dubleks konut olmak üzere 6 bağımsız bölüm, BARAN-3 blokta 4 adet konut, 2 adet dubleks konut olmak üzere 6 bağımsız bölüm, BARANA blokta 6 adet konut, 2 adet dubleks konut olmak üzere 8 bağımsız bölüm, BARAN-5 blokta 4 adet konut, 2 adet dubleks konut olmak üzere 8 bağımsız bölüm, FORA blokta 6 adet konut, 2 adet dubleks konut olmak üzere 8 bağımsız bölüm, AMORA blokta 6 adet konut, 2 adet dubleks konut olmak üzere 8 bağımsız bölüm, MADRA blokta 7 adet konut, 2 adet dubleks konut olmak üzere 9 bağımsız bölüm, SAHRA blokta 6 adet konut, 2 adet dubleks konut olmak üzere 8 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Böylelikle KEMER HILL sitesinde yer alan toplam 107 bağımsız bölümün 67 tanesi 131 ada, 1 parsel içerisinde kalmaktadır. Sitenin giriş-çıkışları güvenlik elemanlarınca kontrol altında tutulmaktadır. Sitenin içerisinde açık havuz ve peyzaj çalışmaları son derece şık olan bahçe bulunmaktadır. Yürüme yolları taş parke döşelidir. Sitenin yer altı otoparkı mevcut olup, ana girişten araba ile girilmekte ve yeratltı otoparkı olan bloklarda bağımsız bölümlere otoparktan asansörlerle veya katlar arası geçiş merdivenleriyle ulaşım imkânı bulunmaktadır. Sosyal tesis binası da bulunmaktadır. Genel olarak sitenin özellikleri; bloklarda asansörler, fıtness, güvenlik, hidrofor, ısı yalıtım, jeneratör, otopark (-kapalı veya açık-), oyun parkı, su deposu, yangın merdivenleri ve açık ve kapalı yüzme havuzu olarak sıralanabilir. Taşınmazın 2002/134 sayılı projesi de incelenmiştir. Değerlemeye konu bağımsız bölüm BARAN-4 blokta bulunmaktadır. Bloğun dış cepheleri mantolama yöntemi ile kaplanmış olup, sıvalı ve boyalı vaziyettedir. BARAN-4 blok; site içerisinde D/2 kapı numarasını almaktadır. Cümle giriş kapısı zemin kat seviyesinde olup, camekanlı pimapen muadili PVC doğramadır. Katlar arası geçiş merdivenle ve asansörle sağlanmaktadır. Kat koridorları ve katlar arası geçiş merdivenleri mermer kaplamadır. Siteye Çeşmebaşı Caddesi üzerindeki ana giriş kapısından girildiğinde sitenin kuzeyine doğru ilerlendiğinde BARAN-4 bloğa ulaşılmaktadır. BARAN-4 blok; Bodrum, Zemin, 3 Normal kat ve Çatı arasından müteşekkildir. Her türlü altyapı hizmetinden istifade etmektedir.

BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ; Satışa konu olan "DUBLEKS KONUT" Göktürk (Köyü) Mahallesi, 131 ada, 1 parsel sayılı taşınmazdaki betonarme karkas binanın; BARAN-4 olarak adlandırılan bloğunda, 3.Normal+Çatı Katta bulunan ve fiiliyatta (8) kapı numarasını alan dairesidir. Merdivenlerden kata çıkıldığında sağda kalan, asansörle kata çıkıldığında solda kalan dairesidir. Taşınmazın 2002/134 sayılı projesine göre; normal katta; 1 antre, 1 hol, 1 salon, 2 yatak odası, 1 ebeveyn yatak odası, 1 mutfak, 1 banyo, 1 duş, 2 balkon ve 1 merdiven piyeslerinden, çatı arasında; 1 yatak odası, 1 banyo, 1 sofa, 1 merdiven, 1 teras piyeslerinden oluşmaktadır. Projesine göre normal katta 149.00m2 net, 214.00m2 brüt alana, çatı arasında 40.00m2 net, 85.00m2 brüt alana sahip olmaktadır. Duş piyesi ve soyunma bölümü ebeveyn yatak odasında bulunmaktadır. Balkonlardan birine hem mutfaktan hem de yatak odalarından birinden çıkılmaktadır. Diğer balkona da hem salondan hem de yatak odalarından birinden çıkılmaktadır. Salon ve odalarda yer döşemeleri ahşap masif parke, antre,koridor ve mutfak piyeslerinde yer döşemeleri seramik kaplama, duvarların tamamı yarı mat yağlı boya (saten) ile boyalı vaziyette, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfakta ankastre beyaz eşyalı mutfak dolapları bulunmaktadır. Balkonlarda yer döşemeleri seramik, korkuluklar ferforje demir doğramadu. Tüm pencere doğramaları pimapen muadili PVC doğrama, tüm iç kapı doğramaları amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Isınma sistemi doğalgazlı, kombilidir. 214006/16427120 arsa paymın taşınmazın arsasında tekabül ettiği miktar da 214.01 m2 dir.

İmar durumu: Eyüp Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü'nün 19.07.2010 tarih, 2010/3091 sayılı yazısından; Göktürk (Köyü) Mahallesi, 131 ada, 1 parsel sayılı taşınmazın; "19.06.2003 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Göktürk Uygulama İmar Planında; bir kısmı bitişik nizam, 5 kat (B-5) yapılanmalı "KONUT" alanında, bir kısmının da blok nizam, H: 12.50m yapılanmalı "KONUT" alanında kaldığı" anlaşılmıştır.

Kıymeti: Satışı yapılacak olan Eyüp İlçesi, Göktürk (Köyü) Mahallesi, 131 ada, 1 parsel sayılı taşınmazdaki; BARAN-4 Blok, 3.Normal+Çatı Kat, (8) bağımsız bölüm numaralı, 214006/16427120 arsa paylı, "DUBLEKS KONUT" un değerinin: 1.100.000.00TL (BİR MİLYON YÜZ BİN-)-TL Kıymet takdir edilmiştir. SATIŞ ŞARTLARI:

1- Gayrimenkullerin birinci açık arttırması 13/05/2011 günü 10.30 - 10.40 saatleri arasında, Eyüp 1. İcra Müdürlüğünde yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin % 60'ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacaklarının toplamını ve satış masraflarını geçmek şartıyla ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa gayrimenkulken çok artıranın taahhüdü baki kalmak üzere arttırma on gün daha uzatılarak onuncu gün olan 23/05/2011 günü Eyüp 1. İcra Müdürlüğünde yukarıdaki saatler arasında ikinci arttırmaya çıkarılacak ve artırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok artırana ihale edilecektir. Şu kadar ki artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40'm bulması, satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen kıymetin %20'si nipetinde pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tellaliye, resmi tapu satım harcı, gayrimenkulun aynından doğan birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir. İhale pulu, tapu alım harç ve masrafları, %18 Katma Değer Vergisi (KDV), tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu gayrimenkul üzerindeki haklarım hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

4- İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları başkaca bilgi almak isteyenlerin Eyüp 1. İcra Müdürlüğünün 2010/3591 Tal sayılı dosya numarasıyla başvurmaları ilan olunur.

7- Satış ilanı ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler için de işbu satış ilanının ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur. 11.03.2011


Zeynep Karabag/Emlakkulisi.comÖnerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleriHemen Teslim 4 proje