Sinop Boyabat'ta gündem imar barışı!


Sinop Boyabat'ta gündem imar barışı!

Sinop Boyabatlı muhtarlar için "İmar Barışı" konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı. Sinop İl Özel İdaresi tarafından yapılan toplantıda muhtarlara bilgi verildi.Sinop İl Özel İdaresi tarafından Boyabatlı muhtarlara yönelik "İmar Barışı" konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. 


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, muhtarlar İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel Birleştirme Müdür Vekili Mustafa Özdemir ile Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde görevli şehir plancısı Fatma Bilge Yıldız tarafından bilgilendirildi. 


Yeni yasayla yapı kayıt belgesi alan vatandaşların, daha önceki cezalarının sileneceğini belirten Özdemir, vatandaşların devletin verdiği imkanlardan yararlanmaları gerektiğini söyledi.


Özdemir, "Yapı kayıt belgesi almak için yanlış beyanda bulunan vatandaşlarımız olursa, tespit edildiğinde yapı kayıt belgelerinin iptal edileceği gibi cezai müeyyidelerle de karşılaşacaklardır. Bu konuda gerçek neyse o beyan edilmelidir." açıklamasında bulundu.
Sinop Boyabat imar , Sinop Boyabat imar barışı ,