Sakarya Meydan Muharebesi alanına milli park!


Sakarya Meydan Muharebesi alanına milli park!

Ankara'nın, Polatlı ve Haymana ilçeleri sınırları içinde bulunan Sakarya Meydan Muharebesi olayının yaşandığı alan milli park olarak ilan edildi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.Ankara'nın, Polatlı ve Haymana ilçeleri sınırları içinde bulunan Sakarya Meydan Muharebesi olayının yaşandığı alan milli park olarak ilan edildi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.


BAKANLAR KURULU KARARI


Karar Sayısı : 2014/7152


Ankara İli, Polatlı ve Haymana ilçeleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile koordinat listesinde sınırları belirtilen alanın “Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı” olarak belirlenmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 19/11/2014 tarihli ve 11587 sayılı yazısı üzerine, 2873 sayılı Milli Parklar Kanununun 3 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 29/12/2014 tarihinde kararlaştırılmıştır.
Sakarya Meydan Muharebesi alanına ne yapıldı , Sakarya Meydan Muharebesi alanı son durum , Sakarya Meydan Muharebesi alanına park mı yapıldı , Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı , Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı nerede , Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı görsel , Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı 2015 , Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı ne durumda ,