Ordu Perşembe'ye yeni imar planı yolda!


 Ordu Perşembe'ye yeni imar planı yolda!

Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar'ın girişimiyle Perşembe'nin 1/1000'lik ve 1/5000'lik Fotogrametrik hali hazır harita İller Bankası aracılığı ile hibe olarak yapılıyor.
Perşembe'nin 1/1000'lik ve 1/5000'lik Fotogrametrik hali hazır harita Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar'ın girişimiyle İller Bankası aracılığı ile hibe olarak yapılıyor. Günümüze kadar ihtiyaca göre çeşitli imar planı ile Mevcut plan güncellenmeye çalışılmış ancak şehrin artan nüfusuna karşı 1/1000 Fotogrametrik hali hazır harita yetersiz kaldığını söyleyen Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar "Biz göreve geldiğimiz ilk günden itibaren İller Bankasına 1/1000'lik ve 1/5000'lik Fotogrametrik hali hazır haritanın yapılması için müracaat ettik. Ancak  Ankara  ziyaretlerimiz sırasında İmar Planı (Jeolojik-Jeoteknik) yapılması işi için İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı ile yaptığımız görüşme sonrası bize hibe olarak yapabileceklerini söylediler... Bizde Belediyemiz olarak Belediye Meclis kararı aldık. Hibe olarak yapılacak İmar Planı İller Bankası yatırım programına alınarak en kısa zamanda ihale edilecektir. Yeni imar planının şehrin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde donanımlara sahip olması hedeflenmektedir" dedi.


 Ordu Yorum Ordu Perşembeye yeni imar planı yolda , Perşembe imar planı , Perşembe yeni imar planı son durum , Ordu Perşembe yeni imar planı ne zaman hazırlanacak , Ordu Perşembe imar planı ,