Adana'da resmi kurum alanında imar değişikliği yapıldı!


Adana'da resmi kurum alanında imar değişikliği yapıldı!

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, imarda resmi kurum alanı olarak işlenen bir yeri daha ticaret ve konut alanına çevirdi. Bu değişiklik ise rant iddialarını gündeme getirdi.Adana Büyükşehir Belediyesi, eski CHP milletvekili Ali Demirçalı’nın arsalarının da bulunduğu resmi kurum alanını ticaret ve konut alanına çevirdi. Bu değişiklik rant iddialarını gündeme getirdi.


Adana'nın merkez Çukurova ilçesinde Kaymakamlık bir okul binasında, ilçe müftülüğü ise bir cami inşaatının altında hizmet veriyor. İlçede resmi kurum alanına büyük ihtiyaç var. Hal böyle iken Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, imarda resmi kurum alanı olarak işlenen bir yeri daha ticaret ve konut alanına çevirdi. Turgut Özal Bulvarı ile Dr. Sadık Ahmet Bulvarı'nın kesiştiği kavşaktaki Göçmen Evleri'nde yapılan değişiklik rant iddialarını da gündeme getirdi. Söz konusu yerde eski CHP milletvekili Ali Demirçalı'nın da arsalarının olması dikkati çekti.


KONU YARGIYA TAŞINIR

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, Resmi Kurum Alanı (RKA) sıkıntısı yaşanan Çukurova ilçesinde imara RKA olarak işlenen Göçmen Evleri'ni Ticaret ve Konut Alanı (TİCK) olarak değiştirmesine yönelik tepkiler büyüyor. Kararın askıya çıkmasının ardından harekete geçen bazı vatandaşlar, Çukurova Belediyesi'ne dilekçe ile başvurarak yapılan yanlıştan geri dönülmesini istedi. Belediye Meclisi bu yanlıştan dönmezse konu yargıya taşınacak 20 bin nüfuslu Feke ve Karaisalı gibi ilçelerde dahi tapu, milli eğitim, sağlık, tarım ve benzeri müdürlüklerin ayrı resmi binalarda faaliyet gösterdiğini anımsatan vatandaşlar, "Adana'nın en itibarlı ilçesinde resmi alan yerleri yok edilmekte. Kaymakamlık okulu, belediye başkanı da parkı işgal etmiş. Vatandaşlar, vergi dairesi için Yüreğir'e, tapu işlemleri için Seyhan ilçesine gidiyor. Nerdeyse tamamı yok edilen resmi alan yerlerinin son kalanları olan bu bölgenin ranta kurban edilmesine izin verilmemelidir" diye konuştu.


Sabahadana Resmi Kurum Alanı , adana çukurova imar planı değişikliği , Ali Demirçalının arsası rant iddiaları ,