02 / 12 / 2023

Zonguldak Ereğli'de icradan satılık işyeri! 5 milyon TL'ye!

Zonguldak Ereğli'de icradan satılık işyeri! 5 milyon TL'ye!

Zonguldak İli, Ereğli İlçesi, Müftü Mahallesi'nde yer alan Ay City alışveriş merkezinde Finansbank Kdz.Ereğli Şubesi olarak kullanılan işyeri vasıflı gayrimenkul 5 milyon TL bedel ile icradan satışa çıktı.


Zonguldak İli, Ereğli İlçesi, Müftü Mahallesi'nde yer alan Ay City alışveriş merkezinde Finansbank Kdz.Ereğli Şubesi olarak kullanılan işyeri vasıflı gayrimenkul icradan satışa çıkarıldı. Satışa konu olan gayrimenkul için 5 milyon TL bedel isteniyor. 


Özellikleri : Zonguldak İl, Ereğli İlçe, 405 Ada, 939 Parsel, MÜFTÜ Mahalle, MEYDANBAŞI Mevkii, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, ana niteliği arsa, arsa yüzölçümü 2.478,21 m2, Ay City alışveriş merkezinde Finansbank Kdz.Ereğli Şubesi olarak kullanılan, 1.bodrum kat, bağımsız bölüm niteliği dükkandır. 


Ay City alışveriş merkezi, şehir idari ve ticaret bölgesinde ve şehrin en hareketli bölgesindedir. Taşınmaz yol, su , elektrik, ulaşım, aydınlatma, ısınma, kanalizasyon, ve çöp toplama gibi belediye hizmetlerinden özel bir masraf gerektirmeden istifade eder. Taşınmazın etrafı,şehir içi ve köylerarası minübüs durakları, katlı otopark , Merkez Emniyet Binası,Kaymakamlık, İlköğretim kurumları, İşyerleri, Dükkanlar, Bürolar, Alışveriş Merkezleri...vs gibi kamu, idari,ticari ve sosyal binalar ile çevrilidir. Ay city alışveriş merkezinin bir bölümü Öğretmenler Evi olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz tapu kaydında Finansbank lehine 10 yıllık kira sözleşmesi şerhi bulunmakta olup, alıcıya kira şerhi ile birlikte tescili yapılacaktır.


Kıymeti : 5.000.000,00 TL

1. Satış Günü : 19/07/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 13/08/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU-KDZ.EREĞLİ /ZONGULDAK


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/920 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/05/2018