Sapanca'da icradan satılık turistik tesis! 18.3 milyon TL'ye!


 Sapanca'da icradan satılık turistik tesis! 18.3 milyon TL'ye!

Sakarya İli Sapanca İlçesi Kurtköy Yavuzselim Mahallesi'nde yer alan turistik tesis vasıflı gayrimenkul icradan satılıyor..Sakarya İli Sapanca İlçesi Kurtköy Yavuzselim Mahallesi'nde yer alan turistik tesis vasıflı gayrimenkul icradan satışa çıkarıldı. Taşınmazın bedeli 18 milyon 379 bin 107 TL olarak belirlendi. 

 

Özellikleri :Taşınmaz etrafında içinde yüzme havuzu ve lüks meskenlerin bulunduğu siteler yer almakta, en yakın siteye 40m mesafede,batı ve kuzeyindeki Bağ Sokağa cepheli,doğu,batı ve kuzey cepheleri dağ ve göl manzaralı,güneyi ise dağ manzaralıdır.Eğimli bir arazi yapısına sahip, tüm belediye ve alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.Kuş uçuşu mesafyle taşınmaz, Sapanca -İzmit karayoluna 470m, TEM oto yoluna 1650m,Sapanca Gölüne 1720m, Kaymakamlık ve Adliye Sarayına 5750m, ilçe merkezine- çarşıya 6100m mesafededir.Sakinliği, yeşilliği ve göle yakın olmasından dolayı dinlenmek için tercih edilen bir bölgede kalmaktadır.   


Dava konusu taşınmazın üzerinde mevcut durum itibariyle; Sapanca Hills adında yapılmakta olan Devre-Mülk tarzında işletilmesi düşünülen otelin, B bloğu yer almakta, A bloğun sadece harfiyatı yapılmış olup, başka bir imalat yapılmamış, çevre düzenlemesi ve peyzaj olarak arsa sınırındaki istinat duvarı yapılmış, havuzlar kaba alarak yapılmıştır.B bloğu 2 bodrumkat+zemin kat+2 kat olmak üzere toplam 5 katlı betonarme sistemle inşa edilmiştir.B bloğun toplam inşaat alanı projesinde 7.519,03 metrekare olarak düzenlenmiştir   

Kıymeti : 18.379.107,86 TL 


1. Satış Günü : 07/03/2018 günü 14:00 - 14:05 arası 


2. Satış Günü : 03/04/2018 günü 14:00 - 14:05 arası Satış Yeri : SAPANCA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ 


Satış şartları : 


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. 


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/902 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/01/2018

Sapanca icralık turistik tesis , Sapanca icra ihaleleri , Sapanca Hills icra ,