Mardan Palace'ın satışı bekleniyor!


Mardan Palace'ın satışı bekleniyor!

Rus işadamı Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirilen Mardan Palace otelin satışı bekleniyor. Otelin tapusu da Halk Bank'a devredildi.Borçları nedeniyle icralık olan Mardan Palace Otel'de sadece güvenlik görevlileri kaldı.  Mardan Palace Rus işadamı Telman İsmailov tarafından yapılmıştı. 


Antalya Kundu’da 2009 yılında Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolar harcanarak hizmete açılan fakat borçları sebebi ile icralık olan Mardan Palace Hotel, adeta çürüyor.


Hürriyet Gazetesi'nden Salim Uzun'un haberine göre geçen yıl ağustos ayında rezervasyon kabul işlemleri durdurulan otelde, sadece 30 kişilik güvenlik personeli kaldı. Personel, otelin içi ve çevresinde 24 saat nöbet tutuyor, çevre otellerde konaklıyor. 15 gün önceye kadar suları kesik olan otelde peyzaj tasarımlarının neredeyse tamamı kurudu. 


Otele ait araziyi çevreleyen bronz, pirinç işlemeli demir parmaklıkların büyük bölümü ise çalınmış. Yaşanan hırsızlık olayları üzerine, demir parmaklıkların tamamı sökülüp depoya kaldırılmış durumda. Otelin tapusu Halkbank’a devredilirken, işletmesi Olimpus İnşaat’a aitti.


Otelin sadece güvenliğinden sorumlu olduklarını söyleyen personel şunları söyledi; “Uzun süredir buradayız. Otelin satışına kadar da burada kalacağız. 15 gün önceye kadar elektrik ve su da kesikti. Buraya geldiğimizde ağaçların büyük bölümü kurumuştu. Hatta hayvanat bahçesi içindeki bazı hayvanlar da ölmüştü.”


MARDAN Palace’ın tapu devrinin Halkbank’asına yapıldığını ancak işletmenin kendilerine ait olmadığını da ifade eden Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, şöyle konuştu: “İşletmesi bize ait olmayan bir yapı. Ancak biz de Türk turizmine kazandırılmasını istiyoruz. Bu sezon kaçtı ancak yeni ve doğru bir yapılanma ile kışa doğru tekrar işletilecek hale getirilmeli. Belki farklı bir firmanın işletmesini alması da gündeme gelebilir. Mardan Palace’ın Türk turizmi açısından önemi çok büyük.”Mardan Palace


Mardan Palace


Mardan Palace


Mardan Palace


Mardan PalaceMardan Palace satışı , Mardan Palace tapusu , Mardan Palace son durum ,

Hemen Teslim 4 proje